FOTO/ Rama në botën e tij, shkon në homazhet e Major Tanushit me poture

FOTO/ Rama në botën e tij, shkon në homazhet e Major Tanushit me poture

17:35, 16/05/2019

Ditën e sotme iu dha lamtumira e fundit “Dëshmorit të Atdheut”, major Klodian Tanushi, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni.

Në nder të komandantit të kontigjentit shqiptar në Letoni sot është shpallur ditë zie kombëtare dhe në në të gjitha institucionet publike e private, flamuri kombëtar do të ulet në gjysmështizë.

Homazhet për 'Dëshmorin e Atdheut' u zhvilluan në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë, ndërsa në të morën pjesë edhe krerët më të lartë të shtetit.

Nuk mund të mungonte as kryeministri Edi Rama, i cili shkoi në homazhe me një veshje aspak të denjë për një ceremoni mortore.

Nga kjo merr shkas edhe mjeshtri i memeve Genc Sejko, i cili në një prej tyre “kapet” me kryeministrin pikërisht te veshja e padenjë.../Syri.net

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Leka 16/05/2019 18:27

Pa PAMPERS nuk ia mbanë të qëndrojë mes masës së njerëzve, prandaj vishet ashtu.

Tani16/05/2019 18:09

Ky eshte turpi i kombit. Ske c'te komentosh me.

Shto koment

Denonco