'Rama po e çon vendin drejt një konflikti civil', Berisha: Paralajmërim tejet serioz nga Off Guardian

'Rama po e çon vendin drejt një konflikti civil', Berisha: Paralajmërim tejet serioz nga Off Guardian

11:28, 16/05/2019

Ish-kryeministri, Sali Berisha, përmes një postimi në facebook, ka reaguar për shkrimin e Dr. Ana K Scheer në Off Guardian, e cila teksa bënte një përshkrim të detajuar të gjendjes ku ndodhet Shqipëria, shtronte edhe pyetjen e mëposhtme se:

“A do të tregojë Rama integritetin dhe të japë dorëheqjen për hir të popullit të tij apo do ta çojë vendin me vetëdije në një luftë civile?.

Sipas Berishës, ky qëndrim i autores së shkrimit të publikuar në “OFF Guardian” është një paralajmërim serioz për vendin dhe për kryeministrin Edi Rama.

“Paralajmërim tejet serioz nga Off Guardian: Dr Ana K Scheer shkruan se: “Edvini po çon vendin drejtë konfliktit civil!” sb”-shkruan Berisha në “Facebook”.

Artikullin e plote të Ana L. Scheer mund ta lexoni këtu

https://www.syri.net/op-ed/252856/kryeministri-shqiptar-con-vendin-drejt-konfliktit-civil/

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

gramoz16/05/2019 15:21

Rrini te qete! Nuk ka b...! Eshte kokrra e mutacakut!

Shto koment

Denonco