'Lamtumirë komandant trim Klodian Tanushi!'

'Lamtumirë komandant trim Klodian Tanushi!'

10:17, 16/05/2019

Nga Bujar Nishani.

Sot shqiptarët i japin lamtumirën komandantit trim e të përkushtuar Klodian Tanushi.  Ky vend i vogël por me shumë shërbëtor besnik të lirisë dha dy dëshmor të tjerë që ranë në rininë e tyre por u ngritën në përjetësinë e memories dhe nderimit kombëtar.

Klodian Tanushi dhe Zarife Hasanaj e fituan nderimin e përjetshëm në historinë tonë që nuk mund ta ndal dot askush. Lamtumirë komandant trim! 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco