Kryemadhi takon Nancy Pelosin: Model i fortë për gratë dhe vajzat e Shqipërisë

Kryemadhi takon Nancy Pelosin: Model i fortë për gratë dhe vajzat e Shqipërisë

09:16, 16/05/2019

Kryetarja e LSI-se Monika Kryemadhi zhvilloi në SHBA një takim me Nancy Pelosin, Spikeren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan.

Në një postim në Facebook Kryemadhi ka njoftuar se me znj. Pelosi bisedoi mbi marrëdhënien e Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ja postimi i plotë

Ishte kënaqësi e madhe të takoja Nancy Pelosin, Spikeren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan, dhe të bisedoja me të mbi marrëdhënien e Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kryetarja Pelosi është një model shumë i fortë për të gjitha gratë në botë dhe veçanërisht në Shqipëri. Kemi nevojë për më shumë gra e vajza në politikën shqiptare, për ta bërë Shqipërinë shtëpinë tonë.

Pres me padurim për të vazhduar diskutimin me një grua kaq të fuqishme për mënyrën se si duhet të fuqizojmë marrëdhënien tonë me SHBA dhe të përfitoj nga eksperienca e saj për të ndërtuar një Shqipëri më të fortë. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Loran shehu16/05/2019 15:26

Monika esht zonj grua dhe politikane shum e zonja e me reputacion te lart , besoj se dhe per kte Nancyn esht dicka e rendesishme takimi me Moniken

xxxyy 16/05/2019 11:12

Bravo Mona e luli se i futen ne lista keta hajduter e palaco qe tani vijne pa pike turpi e behen deputete si puna e ketij Jevgut Stojku.

Arber16/05/2019 09:44

Nensi Pelozi nje nga demokratet e ekstremit te majte me padrino Soros.

Askushi16/05/2019 09:42

Sa fisnike Nancy, shih cfare dallimi ka midis dy fytyrave. Njera ( Nancy) fisnike, sjelle miresi, dashuri, paqe, tjetra ( Mona) si xhade, .....

Shto koment

Denonco