'Artikulli i ‘Bild’ ja si shfazohet Rama, një paranojak në krizë të thellë psiqike'

'Artikulli i ‘Bild’ ja si shfazohet Rama, një paranojak në krizë të thellë psiqike'

22:50, 15/05/2019
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka cilësuar si të shfazuar kryeministrin Rama, pas sulmit që ky i fundit i bëri gazetës gjermane ‘Bild’, e cila publikoi një përgjim ku Rama kapet duke manipuluar zgjedhjet lokale në Dibër, që tashmë është në dosjen ‘184’

Në një postim të tij të fundit në fb, Berisha, duke publikuar edhe reagimin e artikullshkruesit gjerman, shkruan

‘Edvini rende ne krize te thelle psiqike!

Miq, Edvini sfazohet fare pas publikimit nga gazeta gjermane Bild te bisedes se tij telefonike te marre nga dosja 184 me trafikantin e votave.

Ai sulmoi sot si paranojak me zedhenesen tij gazeten Bild per publikimin e transkriptit pervelues te bisedes se tij tekefonike te dosjes 184 me trafikanin e votave, qe fakton akuzat e bera me dhjetra here nga gazetaret dhe opozita per implikimin direkt te tij ne manipulimin e zgjedhjeve si dhe per paraqitjen e narkoshtetit te tij si shteti i mafjes.

Ky sulm i tij, i stilit te eterve te tij mizor xhelat te fjales se lire eshte hedhur poshte me perçmim si çmenduri nga gazetari kryesor i politikes gazetes Bild, Peter Tiede.

Lexoni me poshte per reagimin e plote te Peter Tiede dhene Edvinit dhe gangstereve te Narkoshtetit te tij . sb

Ekskluzive/ Reporteri i “Bild” i përgjigjet Gjylametit: Mund të ketë tymosur gjëra të gabuara, deklarata e saj çmenduri

15 Maj, 2019 20:31

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, doli sot në një deklaratë për shtyp nga selia e partisë, duke hedhur akuza të rënda në drejtim të opozitës, se ka paguar para, për artikuj në media të huaja. Konkretisht, Gjylameti i referohej një artikulli të Bild, shkruar nga reporteri kryesor i politikës, Peter Tiede.

Gjylameti tha ndër të tjera se “Ata që paguajnë para për të nxirë imazhin e Shqipërisë në botë, për të goditur ekonominë dhe turizmin, sot dalin dhe rrahin gjoksin krenarë për zullumet që i bëjnë Shqipërisë. Është e vërtetë, artikuj si ai i djeshmi në gazetën gjermane, i bëjnë dëm imazhit të vendit jashtë“.

Autori i shkrimit, Peter Tiede, i kontaktuar nga TPZ.al, u shpreh se deklarata e Gjylametit mbështetet në teori konspirative dhe sulme personale dhe se aludimi se ai ka marrë para është thjesht një çmenduri.

“Ajo sigurisht bën të njëjtin gabim që bëjnë ‘politikanë’ të tillë: ata vendosin vetë që të tjerët e kanë gabim. Shpresoj, për të mirën e saj, që ky të mos jetë rasti dhe që thjesht të ketë tymosur gjëra të gabuara, siç themi ne në Gjermani. Ka shumë nga këto “gjëra të gabuara”. Më vjen keq që zonjës i janë shteruar argumentat që në fjalinë e parë – dhe se i duhet të mbështetet në teori konsipirative dhe sulme personale. Aludimi se unë kam pranuar para, është thjesht një çmenduri”, u shpreh Peter Tiede.

Në shkrimin e prestigjiozes gjermane, thuhej se Shqipëria është shembulli kryesor, i një vendi kaotik në duar gangsterësh. Në shkrim gjithashtu përmendej edhe një bisedë e kryeministrit Rama, në dosjen 184.TPZ/Al’

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku16/05/2019 07:08

Gjyljameti flet për gazetarin prestigjoz Peter Tiede por në mend ka Borshardt, Mogherin, Vllahutin, Don Lu dhe skotën e tyre Sorosiane që ti vjë turp për arrestimin pas mesnatës të Anës, bijës tonë trime....... Dalngadalë po vjen Behari, dalngadalë po na vjen..... Bota zjen, Bota zjen.....me datët 22 dalin sërish studentët. LLesh lesh gazi me E Dramën bëjnë mirë të kërkojnë azil politik në Venezuelë.

Gramoz15/05/2019 23:22

Kjo tyryfylja Gjylameti e Ridhjerjes, kujton se prestigjozja Bild eshte si Zeri Popullit gazeta e Ridhjerjes qe nuk ben pune as ne hale, ose si Tv top qeni i Muhamut veliut dhe Dumdumit dudush. Hajde Ridhjerje hajde!!!

Genci15/05/2019 23:11

SCHÄMEN SIE SICH ! ESHTE NJE TJU VIJ TURP PER CA SHQIPTARE E NDONJE GJERMANISHT FOLES ! ESHTE GAZETA ME E SHITUR NE GJERMANI DHE NGA ME TE VLERESUARA NE BAZE TE LARMISE SE TEMATIKES QE PERZGJEDH PER CA TE ASHTUQUAJTURA ZONJA E ZOTERINJ MILIONERE QE DOLEN TEK OPINIONI I DT GAZETA BILD DETYROI PRESIDENTIN E FEDERATES GJERMANE TE DORHIQET NE BAZE TE INVESTIGIMEVE SEPSE SE PARI KISHTE MARRE NJE KREDIT ME FAVORE SE DYTI KAN FINANZUAR MIQ TE TIJ FUSHATEN ELEKTORALE SE TRETI PO MIQ TE TIJ I KANE PAGUAR PUSHIMET NE DISA RASTE NJE TJETER AFERE ESHTE AJO E MINISTRIT TE MBROJTJES Karl-Theodor zu Guttenberg QE U KAP NE NJE PLAGIAT PRA KOPJIM I DOKTORATURES DHE E DETYRUAN TE DOREHIQET DHE PER NJEREZ TE TILLE QE KAN PAK DINJITET SI AI U SHPERNGUL NE USA ME GJITH FAMILIE PER SHUM VJET PER CFAR NZIHEN E CIRREN KETA CAKEJ TE KTIJ POPULLI KJO ESHTE GAYETARI IVESTIGATIVE JO PROPAGANDE DHE SE FUNDI DEGJUAM DHE GJYLET E GJYLQAMETIT SCHÄMEN SIE SICH TURP TE KENI SCHEREN SIE SICH ZUM TEUFEL - NE DJALL SHKOFSHI PS- DHE MILIONERET DUHET TA DINE QE SHQIPTOHET BILD ASHTU SIC SHKRUHET DHE JO BILLD O ANGLEZ

Shto koment

Denonco