It’s a dictatorship, young man kept in detention for offending Premier Rama on Facebook

It’s a dictatorship, young man kept in detention for offending Premier Rama on Facebook

12:24, 15/05/2019

An Albanian national from Elbasan, Rigels Topi, 30, has been taken into custody from police for a comment made in Premier Edi Rama’s page in Facebook. The young has offended the Prime Minister and for that is in detention since 11 pm last night.

His family members said they are preoccupied because no one has given any explanation why they are keeping Topi in a jail cell.

The police have sequestered the young man’s smartphone.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krist15/05/2019 15:58

Nastradini i famshem,dikur ka thene : Larg bythes time! Por edhe Nastradini,arriti ne kete moment,vetem kur po shihte qe popi afrohej afer rreziku,sepse kur i thane se po digjet krahina-u pergjegj :Larg fshatit tim. Kur zjarri iu afrua fshatit,Nastradini tha :Larg shtepise time,por kur zjarri po i afrohej shtepise se tij,tha :Larg bythes time,dhe i tmerruar vrapoi larg zjarrit.Popull,mos pritni kur t'u vije fundi,prandaj historia me Nastradinin tregohet,qe njerezit te zene mend,e t'i dalin te keqes,perpara-me kohe.

Edi15/05/2019 14:32

Po keta na nxoren mallin e sigurimsave qe i arestonte njerezit naten. Kjo eshte nje loj censure e re censure Facebook's Edvinjane. Sa keq qe kemi mes tone nje piktor deshtak qe ka frike edhe nga FB. Eshte per te qeshur edhe per te qare. Bravo policia pune te mire paskeni bere.

Shqiptarja15/05/2019 14:18

Do ti duhet te arestoje 1000000000 e mos me shume . Eshte nje kermesire dhe felliqesire qe urrehet sa ska me ku te shkoje nga te gjithe apsolutisht. Plerat rilindase. Llum llum llum.

Gramoz15/05/2019 14:07

Edvin qenefi! Sa me shume ben arrestime politike, aq me shume i shton rradhet e qendrestareve dhe aq me shpejt afrohet fundi yt dhe i Ridhjerjes tende.

demokrati15/05/2019 14:00

Rama ik rama ik rama ik

Ridhjeresi15/05/2019 13:36

Enveri u ringjall!

Askushi15/05/2019 12:49

Shteti policore ka filluar. Arrestimet enverjane kane filluar. Litija e fjales po sulmohet, lirija e medias gjithashtu. Diktatura ka filluar. Popull zgjohu, demokrat e socialust, te gjithe bashk

Shto koment

Denonco