Paloka: Pavarësisht dhunës me gjuhën e Ramës nga Lleshi, protestuesit jane edhe më të vendosur

Paloka: Pavarësisht dhunës me gjuhën e Ramës nga Lleshi, protestuesit jane edhe më të vendosur

22:14, 13/05/2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar ka përshendetur pjesëmarrjen masive të qytetarëe në dy protestat e fundit si edhe i ka dërguar një mesazh të qartë Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, se do të jetë me keq për ju, nëse nuk doni të shikoni forcën e vërtetë të protestuesve.

“Nuk doni te shihni! Nuk doni te kuptoni...!!!

Ne nje dite e pak ore dy protesta kombetare.

Pas dhunes se policise dhe kercenimeve te bera me gjuhen e Rames, me gjuhen e Lleshit dhe nje leshi me kercenime e ndalime te qytetareve gjate gjithe dites, pavarsisht shiut qe nuk pushon, protestuesit sot ishin edhe me te shumte edhe me te vendosur edhe me te revoltuar.

Nuk doni te shihni! Nuk doni te kuptoni!

Me keq per ju!

Nje hajdut , nje i cmendur, i marre vete peng nga krimi po mban peng e po kercenon te ardhmen e shqiptareve vetem sepse kerkon te mbaje me dhune karrigen qe e mori me dhune e mashtrim ne bashkepunim me krimin.

Nuk doni te shihni!

Me keq per te gjithe! Per ne nuk ka kthim prapa! Beteja e shqiptareve eshte per ekzistence!”, shkruan Paloka.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco