VIDEO/ Ja se si dhunonet në mënyrë shtazarake i riu nga Forcat Speciale, e shpëton Albana Vokshi

VIDEO/ Ja se si dhunonet në mënyrë shtazarake i riu nga Forcat Speciale, e shpëton Albana Vokshi

23:29, 11/05/2019

Një i ri protestues është dhunuar barbarisht nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Edhe pse ishte i neutralizuar dhe nuk kishte asnjë mjet dhunues në duar, siç shikohet edhe nga pamjet filmike, polici special nuk ka reshtuar së dhunuari duke e traumatizuar. Ka qenë ndërhyrja e ish-deputetes Albana Vokshi që ka bërë të mundur largimin e Policëve duke u konfrontuar me ta.

Kjo sjellje e policisë është në vazhdën e një sjellje që ka shoqëruar të gjithë mbrëmjen e sotme, ku Policia e Shtetit është sjellë në formë rrugaçërore duke kaluar kompetencat e saj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco