Erion Veliaj dhe Blendi Gonxhe po vjedhin së bashku/ Ja afera e rradhës

Erion Veliaj dhe Blendi Gonxhe po vjedhin së bashku/ Ja afera e rradhës

20:02, 09/05/2019

Aferë korruptive e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj dhe drejtorit të Patentave, Blendi Gonxhe.

Kjo është ajo që denoncon një qytetar në profilin e ish kryeministrit Sali Berisha.

Sipas tij, Gonxhe i ka propozuar muajin e shkuar Këshillit Drejtues marrjen e ambjenteve me qera në Tirana Bussines Park, ndërsa drejtoria aktuale te zona e ish NSHRAKU-t në Tiranë, sipas tij, pritet të bëhet pallat nga Veliaj.

Postimi i plotë i ish kryeministrit Berisha:

Lal Plehu dhe Gonxhja e Hajnise po vjedhin se bashku!

Lexoni denoncimin e nepunesit dixhital. sb

Pershendetje Doktor ! Desha te te sinjalizoja per nje afere tjeter te zotit diga e liqenit Blendi Gonxhja, muajin qe kaloj i ka propozuar keshillit drejtues marrjen e ambjenteve me qera tek Tirana Biznes Park, ky lubi korrupsioni nuk mjaftohet me vjedhjet e perditshme qe po ben por tani do te shperdoroje dhe fondet publike per te levizur drejtorine drejt TBC afer rinasit, si duket Lal plehu i ka hedhur syte ambjenteve te drejtorise se pergjithshme per te ndertuar ndonje kulle tek ish NSHRAKU, nuk i mjafton korrrupsioni i perditshem kti lubije por do te harxhoje leket e publikut per qera, po publiku si do paraqitet ne rinas , kjo lloj rrace Doktor eshte e pangopur nuk kane as masa as kufi duhen zhdukur 1 ore e me pare, ju lutem anonim je gjigand.

Ditë më parë, Syri.net publikoi lajmin sipas të cilit, Drejtoria e Patentave do të ketë një qira prej 20 mijë eurosh në muaj në Tirana Bussines Park.

Kujtojmë se pronar në TBK është Krislen Keri, ish drejtori i Aviacionit Civil, çka e bën bën këtë zhvendosje një aferë të pastër korruptive.

https://www.syri.net/politike/247017/belinda-balluku-zhvendos-tek-privati-zyrat-e-shtetit-20-mije-euro-qira-mujore/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krasasi tp09/05/2019 21:48

Ju qaheni se po ju vjedh Blendi Gonxhe dhe Erion Velija.Falenderoni Zotin qe nuk i thote mendja t'ju hap digen e liqenit artificial si ne 2003.

Betimi09/05/2019 20:22

B Gonxhja, kolloz i Korrupsionit shqipetar;

Shto koment

Denonco