VIDEO/ Farsa e neveritshme e Ramës, ja si dekoronte ambasadorët para një viti për hapjen e negociatave

VIDEO/ Farsa e neveritshme e Ramës, ja si dekoronte ambasadorët para një viti për hapjen e negociatave

19:23, 04/05/2019

Ishte 29 qershori 2018 kur kryeministri Edi Rama do të festonte “marrjen e datës për hapjen e negociatave”. Madje kreu i qeverisë për këtë arritje do të dekoronte edhe disa ambasadorë të Shqipërisë në vende të ndryshme të BE-së.

Por sot kur Shqipëria nuk ka ende një datë të caktuar dhe gënjeshtra e Ramës doli në shesh, ish kryeministri Sali Berisha e quan “një farsë gjer në neveri”.

Ja çfarë shkruan ish kryeministri Berisha:

Nje farse gjer ne neveri!

Dekoron ambasador per punen e tyre te jashtezakonshme per hapjen e negociatave!

Miq, Edvin Kristaq Mashtrimi, per te genyer shqiptaret se mori daten e hapjes se negociatave, më 29 qershor 2018 në një takim me ambasadorët e Shqipërisë, Edi Rama rikonfirmoi Qershorin 2019, si muajin kur do të hapeshin negociatat. Por në këtë ditë, deklaratat e Ramës marrin përmasa akoma edhe më qesharake, për shkak se ai ndau disa dekorata, për katë ambasadorët shqiptarë në Hollandë, Bruksel, Francë dhe Gjermani, me motivacionin se kishin bërë një punë të jashtëzakonshme, për të bindur vendet skeptike, për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco