‘Kur Ramushi derdhte gjak për vendin, ‘kalorësi i Legjionit të Surrelit’ bënte plazh me hallatet në ajër’

‘Kur Ramushi derdhte gjak për vendin, ‘kalorësi i Legjionit të Surrelit’ bënte plazh me hallatet në ajër’

23:00, 01/05/2019

Pas deklaratave të kryemnistrit të Kosovës Ramush Haradinaj, se gjatë Samitit të Berlinit, atij i ishte bërë presion nga kryeministri Rama dhe presidenti Thaçi që të pranonte këshillat për heqjen e taksës ndaj Serbisë, ka pasur reagime të shumta në rrjetet sociale,  të cilat ironizojnë qëndrimin e Ramës në këtë rast.

Në një postim në faqen e tij në Facebook, aktivisti i shoqërisë civile Briken Fejzullai, i njohur edhe si “kryebashkiaku i natës, ka hedhur në “treg” postimin ironik të radhës ndaj kryeministrit, duke shkruar se: “Kur Ramushi derdhte gjak për vendin e tij, “Kalorësi i Legjionit të Nderit të Surrelit” bënte plazh me hallatet në ajër”

Sipas Fejzullait, “100 vjet pas Isa Boletinit, Kosova ka burrë shteti në krye… kurse ne, 100 vjet pas Ismail Qemalit, kemi Yamamoton me xhaketë kostumi”, thekson ai,  duke dashur të nënkuptojë gjendjen e rëndë politike në të cilën ka rënë vendi.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alfons Malo02/05/2019 09:33

E po kete e ka harruar Mero Baze qe per te kush ishte dje qe e nxori ne çdo portal e kush eshte tani edi rama qe nuk le dite pa lavderuar .turp qe genjehet me nje luge m.. e ha ato qe ka thene vet

Dakortje02/05/2019 08:39

Ramushi as gervisht nuk osht bre shurran, nuk krahasohet dot ramushi me ramen!ramushi akoma nuk din me fol shqip e rama degjohet me kureshtje edhe kur trillon batuta nga kokat e Botes!

Albani02/05/2019 00:15

Kur une luftoja me saliun, Rramushi me shihte per 7-pale qejfe nga burgjet e Europes.

Askushi 01/05/2019 23:20

Athere ishte duke shijuar plazhed nudiste me hallet varur, por dhe tani po bredhe nga i do bytha, por me hallate qe nuk i ngrihen me...prandaj behet dhe i eger se si punon me....

Shto koment

Denonco