Kreu i Bindjes, Patozi: Do nxjerrim kandidatët tanë në 30 qershor

Kreu i Bindjes, Patozi: Do nxjerrim kandidatët tanë në 30 qershor

13:37, 01/05/2019

Kreu i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, doli në një deklaratë për mediat ditën e sotme.

Ai bëri të ditur se partia e tij do të ketë kandidatë në çdo bashki në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

‘Betejë frontale duke u përballur me të gjithë kandidatët e mazhorancës. Në çdo bashki do të kemi kandidatë’, tha Patozi.

Ai theksoi se BD nuk përjashtim bëjnë rastet kur ka kandidatë të pavarur dhe kur kandidatët e bashkive të djathta do të rikandidojnë.

‘Nuk do të nxjerrim kandidatë në bashkitë kur janë regjistruar të pavarur, por do i mbështesim për të mos përçarë votat. Nuk do rivalizojmë dhe do mbështesim kandidatë të mundshëm të djathtë. Askush prej tyre nuk do t’i ketë detyrim Bindjes. Ne, kundërshtar të vetëm kemi Edi Ramën’, u shpreh Patozi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku01/05/2019 15:57

Besoj qe faqeziun nuk do e votoje as Mero Baze qe edhte sskretari de jure i Bindjes se Trafhetareve, Jazek

PATRIOTI DT 1 MAJ 201901/05/2019 14:18

Ku je mo DAJË JAKU. Po pse mo me " PARTIÇKËN" e Astrit Patokut do të shkojmë drejt BE?.....Kështu veproi dhe z. TOPI njëherë e një kohë po u bë "LOLUA" i Tiranës. Edhe z. Patoku shumë shpejt " LOLO" ka për tu bërë. Ajde popull anadollak ajde.......

Korabi01/05/2019 13:50

Per ty nuk voton as gruja e jote o gagac o i pa shkolle.Per ty do to te votoj skender gjinushi o bixhozxhi

Shto koment

Denonco