Pas Samitit të Berlinit, Bushati lëshon kunjin e radhës për Ramën: Punë pambaruari!

Pas Samitit të Berlinit, Bushati lëshon kunjin e radhës për Ramën: Punë pambaruari!

12:08, 01/05/2019

Dështimin e pritshëm që korri Edi Rama në Samitin e Berlinit ku u zyrtarizua shtyrja e hapjes së negociatave me BE-në edhe këtë vit, ka bërë që ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, të lëshojë një kunj të radhës ndaj ish-shefit të tij, me të cilin duket se tani janë në llogore të kundërta.

‘Sot shënon 15 vjetorin e zgjerimit të ‘Big Bang’ të #EU me 10 vende të #CEE.

Një arritje historike pas Luftës së Ftohtë. 15 vjet më vonë, pranimi në BE i #WesternBalkans duket mjaft i largët, duke mos tejkaluar ende boshllëqet ekonomike dhe sociale.

Punë e pa përfunduar!’, shkruan ai në gjuhën angleze në Twitter.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco