12 minuta VIDEO epike/ Si i injoroj Tahiri, gazetarët e Ramës

12 minuta VIDEO epike/ Si i injoroj Tahiri, gazetarët e Ramës

16:46, 30/04/2019

Ish-ministrja dhe kryesuesja për 7 vite e negociatave me Serbinë, Edita Tahiri ka injoruar keq mbrëmjen e djeshme gazetarët e Ramës, Alban Dudushi dhe Alfred Peza, të cilët ishin të ftuar në emisionin ‘Open’.

Kjo e fundit tha se ideja për ndarjen e Kosovës lindi në Tetor të vitit 2016, kur Rama vizitoi Beogradin dhe mori përsipër që planin e Vuçiçit ta përçonte në Kosovë.

Tahiri shtoi se është e lumtur që në Samitin e sotëm të Berlinit, mori fund kjo ide ‘ogurzezë’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daku03/05/2019 00:17

Sa shemtuar i nxorri dy zagaret e Rames ????????

Alban Tirana02/05/2019 14:16

Sa të shpifur beniaminët e Ramës. I bëri Edita për ujë të ftofët, e quajnë veten gazetarë këta plera. Dudushkaruci dhe Peza që e kanë hëngër grenxat e treguan veten që jsmë bythëlëpirsa, sa turp , duhet të zhduken, i lumtë Editës se i nxori si legena këta by.....q.....ra.......

Bobi, bythlepiresi i Ripjelljes!02/05/2019 13:44

Na i nxori bllof dy bythlepuresit-gazetarucë te Ripjelljes.

Shqipetar.02/05/2019 13:04

Turp per drejtuesen Eni qe nuk nderhyn tek gazetari injirat dhe pa edukat Dudushi, qe perpiqej ta ulte ate zonje fisnike. Qe foli qart dhe paster, per nje politike qe eshte qelbur nga koka. Nderime dhe respekt te madhe per zonjen Edit

lulushe01/05/2019 22:36

Per cfare rritje ekonomike flet Alfred Peza per te ardhurat e tij personale qe ka sepse rritje dhe mireqenje ne Shqiperi nuk ka eshte mjerim dhe varferi nuk e pranoni realiteti zoterinj gazetar sepse jeni shume te paguar dhe nuk u shqeteson varferia e shumices. A ka ne Shqiperi nje minimum jetik. Perse nuk e bene kjo qeveri . Turp te keni gazetare koti. Respekte pa fund per Edita Tahirin! I ka kushtuar gjithe jeten e saj Kosoves.

Edgar01/05/2019 22:21

Bravo Edita. Shume reale dhe me kembe te toke. E njeh shume mire situaten ne Kosove dhe ka punuar fort per Kosoven. Gazetarucet shqiptare Dudushi ( o Zot, cfare mbiemri?!) dhe A Peza (i justifikoi parate e korrupsionit?!) nuk dine as te lexojne deklaratat e shtypit qe jepen nga kancelerite nderkombetare.

paulo01/05/2019 18:59

po kto vec gazetar sjan imagjino cfare gazetaresh alfred peza i shkon profesioni mekanik ndersa dudushi me nejt aashtu si eshte dudush vet fjala dudush do te thot dudush pa lidhje,zonja tahiti bravo shum e pergatitur hera e pare qe shoh nje politikan te kosoves kaq te pergatitur intelektualisht se kshu paterjota ka plot por nje person qe i ka te dyha cilsit.respekte

Latif01/05/2019 18:40

Figure qe te frymezon, jo si kta palcot tane

Agur Badeci01/05/2019 10:58

Zagarè! Po ç'burra jeni mor pisa?

cak-cak01/05/2019 10:10

Çfarë burrecësh të neveritshëm dukeshin këto d palo gazetarë, përpara politikanes burneshë patriote shqiptare . Me durim e mirsjellje por edhe me llogjikë e argumenta ajo ishte në një lartësi që këta kastravecër dukeshin si zhaba. Njerëzit e shfaqin intelektin e dinjitetin e tyre jo vetëm me fjalën e gjykimin por edhe me fytyrën e tyre. Duke ndjekur emisionin, vëreja portretin dinjitoz të kësaj gruaje politikane që ja ka kushtuar jetën e saj misionit të madh për lirinë e vendit të saj, dhe ngërdheshjeve të neveritëshme gazetarit Peta, si ato plakat e këqija e fshatit, sa herë e shihte veten në kamera, për ta parë shefi i tij se si e përqesshte kritikuesen e padronit. Dudushi të krijonte përshtypjen e një qeni robot të programuar për të lehur për padronin.

Shqiptar 01/05/2019 09:09

Hallall ta bofte ZOTI znj.Edita Tahiri , qarte dhe paster sepse fjalet e shumta jane fukarallek .

Good30/04/2019 19:40

Keto trajta alotropike te servileve te pa skrupuj Dudush dhe Peze

Ridhjeresi30/04/2019 19:27

hahahahhh sumshpumat e Rames. BRAVO ZNJ. EDITA!

komisari memo30/04/2019 18:43

Pergezime zj Tahiri.Me ne fund edhe kombi shqiptar paska nje zonje te hekurt.Urimet me te sinqerta per misjonin e te tere shqiptarise,ne lufte morali,pikpamjesh,politiko-historikdhe atdhedashuris,sinqerisht urime,urime zonja e hekurt e liris.

Sela 30/04/2019 18:18

....SHKONI DOT JU NE VERI TE kOSOVES !!! thote ky k dududushi .Po ti mor je me serbine qe kundershton kete TRIMERESHE

Sela 30/04/2019 18:13

Te lumte Zonja Edita TAHIRI !

Emigranti30/04/2019 18:08

Bravo Edit, skam cfar te shtoi me tej, si ju ka nevoi kombi yn, patriot te. Vertet. Tung

FILANTROPI DT. 30 PRILL 201930/04/2019 17:56

Ku je mo Dajë Jaku. A e pe mbrëmë zonjën Edita Tahiri një grua e mënçur nga Kosova ish zv. Kryemistre si i injoroi dy pseudo gazetarët " Preza dhe Dumduni" që u munduan të bënin avokatin e Km. tonë të " MADHËRISHËM"?....SI do bëjë tani mo Dajë Jaku ky " karidhatoja" jonë që u varos në SAMITIN e BERLINIT ideja për ndarjen e KOSOVËS...

govanna30/04/2019 17:55

kush jan keto aman dudushi e peza i kerkojn llogari ti dudush u bone grevthyes e ke trashegim nga baba kallup peza katunar argat i gjysherve te mi

FILANTROPI DT. 30 PRILL 201930/04/2019 17:55

Ku je mo Dajë Jaku. A e pe mbrëmë zonjën Edita Tahiri një grua e mënçur nga Kosova ish zv. Kryemistre si i injoroi dy pseudo gazetarët " Preza dhe Dumduni" që u munduan të bënin avokatin e Km. tonë të " MADHËRISHËM"?....SI do bëjë tani mo Dajë Jaku ky " karidhatoja" jonë që u varos në SAMITIN e BERLINIT ideja për ndarjen e KOSOVËS...

govanna30/04/2019 17:37

Albani e Peza vetem leke!!!

someone30/04/2019 17:34

E degjova mbreme zonjen Edita. Zonje e vertete dhe shqiptare e nderume. Gjynah qe duhej me fole me keta zvarranike...

Albi30/04/2019 17:29

Peza e Dudushi dy byth lepires te Rames

Ceni30/04/2019 17:21

Edita Tahiri,grua patriote e dinjitoze. E kunderta e Spiroleshrave dhe sektit te Rilindasve hajdute.

diti30/04/2019 17:10

keto 2 plehra duhen zhduk nga tv

Shto koment

Denonco