'Ringjallja e Krishtit festohet në mbarë botën, ‘Ringjallja’ e Baton Haxhiut përbuzet mes shqiptarëve'

'Ringjallja e Krishtit festohet në mbarë botën, ‘Ringjallja’ e Baton Haxhiut përbuzet mes shqiptarëve'

22:18, 28/04/2019

Të gjithë e kemi dëgjuar rrëfimin e Baton Haxhiut se, gjatë luftës ai u shpall i vrarë nga serbët me qëllim kthimin e tij në një hero. Por nuk zgjati shumë dilema dhe Batoni u shfaq sërish i gjallë dhe “më i fortë” se më parë.

Kjo ishte ringjallja e gazetarit nga Kosova, e cila është e dyta në historinë e njerëzimit pas Krishtit.

Kështu shprehet edhe gazetari Ylli Dylgjeri, i cili shprehet se, nëse ringjallja e Krishtit festohet në mbarë botën, ringjallja e Baton Haxhiut përbuzet mes shqiptarëve.

Postimi i plotë i Ylli Dylgjerit:

Dy raste njeh njerëzimi të Ringjalljes

Rasti i parë është ringjallja e Krishtit dhe e dyta rasti i Baton Haxhisë pasi e vranë serbët.

Rasti i parë kujtohet e festohet në mbarë botën

Rasti i dytë kujtohet e përbuzet me shqiptarëve

Për Krishtin ndahen vezë të kuqe

Për Batonin ndahen grurë me hormone

Për Krishtin, janë engjëjt dëshmitarë

Për Batonin, është Thaçi e Klani dëshmitarë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco