Balliu në SYRI.net: Stili i Ramës është vjedhja dhe krimi, kur i duhesh ti puth këmbët

Balliu në SYRI.net: Stili i Ramës është vjedhja dhe krimi, kur i duhesh ti puth këmbët

14:29, 23/04/2019

Opozita bojkoton zgjedhjet lokale, thellohet kriza. Kush do ta zgjidhje ngercin politik ne Shqiperi? Pse nderkombetaret nuk e lexojne qarte situaten politike. Cili eshte pozicioni i Ilir Metes? Per te gjithë këto ishte i ftuar ne studio botuesi i Gazetes 55 Fahri Balliu.

Ai tha se “Marrëveshja e opozitës ishte një institucionalzim e cila në këtë rast do të thotë që është një e terë dhe e vetme kundër pushtetembajtësve dhe projekteve të Ramës për të zgjatur jeten e tij politike.

Djegja e mandadetve është një akt dhe një proces që ta jep demokracia.

Je jashtë institucioneve sepse nuk të degjohet fjala.

Eshtë njësoj, janë të gjithë jashtë sistemit. Ai është Kryeminister i vendit për shkak të zgjedhjeve por është ushtrues i një pushteti jo normal.

Vajtja në zgjedhje pa opzitën është zgjedhja e tij. Ai vjen nga një magmë politike e paeksploruar akoma. Ky njeri kaloi nga student i revoltuar, kaloi në një zogist, fashist, demoislamik, nje jetë përsonale travestite. Etj...

Ky edhe si kryetar bashkie por veçanarisht si Kryeminister nuk mund te këtë jetë private por publike.

Të gjithë këtë që janë investuar për të janë njësoj fajtorë.

Solli modele të përbindëshme të qeverisjes.

Kanabizoi gjithë vendin. E beri për të blerë zgjedhjet dhe ishte pjesë e profilit të tij që nuk e njihnim. Ka një dashuri të madhe për krimin dhe kriminelet.

Ishte nje akt i dytë përbindëshmërie. Që janë pjesë e të kaluarës së tij të palexueshme.

Ai kishte një mbështetje ndërkombëtare.

Edhe se është votuar ka një shpjegim, edhe eskobari ishte senator. Me leje ndërtimi.

Ndërkomëbtarët heshten ku ky mbolli hashashin, kur futi kriminelet në parlament.

Sjelljet e tij do ta çojnë PS ne nivelin e PASOKUT.

Dashuria e tij për karrigen dhe pasurinë e Ramës është epike dhe e komandojnë.

Detyra e opozitës sipas Balliut, që nga djegja e mandateve eshtë alteranativa e vetme largimi i Edi Ramës. Opozita merr në zgjedhje të paktën 80 mandate.

PS është nje tenxhere që pritet të shpërthejë. Ai është kaq i dhunshëm  edhe brenda PS. Kur i duhesh ti puth këmbët me çorape apo pa çorape.

Presidenti Meta ka një sjellje kushtetuese të matur te pozicionit dhe të kompetencave që ai ka.

Hoqi Gjykatën kushtetuese dhe atë të lartë. Rana i ka bërë me llogari që të zhvasë këtë vend.

Ai përfiton nga një traditë e shoqërisë shqiptare ku opinioni nuk orientohet drejt tek taksat, por orientohet nga një propagande e investuar.

Stili i Ramës ne qeverisje është vjedhja dhe krimi.

Unë jam për protesta edhe me të fuëqishme akoma.

Ramës i jap komandë vetëm frika. Populli mund ta friksojë këtë njeri për atë çfarë ka bërë në kurriz të popullit.

Çdo gje që ndodh është përgjegijësi e kryemsinitrit.

Radikalizimi i opozitës nuk është i opozitës por radikalizimi i qeverisjes solli radikalizimin e opozitës.

Sjellja e tij rrrugaçërore e çoi vendin në këtë situatë.

Nuk ka asnjë lloj investimi publik. Vetem PP që kalon 1 militradë dollare. Ka vjedhje galopante.

Balliu ka folur edhe për Patozin. Që në momentin e parë ai ishte kritk ndaj partisë dhe te linte të kuptohej që po p[unote për një prjkt tjetër

Ai i sherben qeverisë. Po u futen në zgjdhje futen per hatër të Ramës dhe në sherbim të tij.

Këto janë marifete furka për të mbajtur qeverinë që e ka mbyllur rolin e vet.

Temperatura e shoqërisë po rritet.  

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco