PD krijon koalicionin opozitar/ Ja partitë që i bashkohen

PD krijon koalicionin opozitar/ Ja partitë që i bashkohen

21:30, 22/04/2019

Nesër në oren 09:00 Partia Demokratike nis firmosjen e marrëveshjeve për krijimin e koalicionit opozitar.

Me koalicionin e PD bashkohen partite kryesore te opozites, qe kerkojne zgjedhje te lira e te ndershme pa Edi Ramen kryeminister.

Mesohet se kjo do jete nje nga pikat e marreveshjes per krijimin e koalicionit opozitar, i cili synon krijimin e nje qeverie tranzitore qe do te garantoje zgjedhje te lira e te ndershme dhe do t’i hape rruge drejtesise per te ndeshkuar ata politikane qe jane faktuar se kane blere zgjedhjet.

Disa nga partite nenshkruese jane: LSI, PR, LZHK, PBDNJ, PAA, PDK, PDIU.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Loran shehu22/04/2019 22:43

Vec kta te pdiu se ci dum kta qe i benin presion demokratve

Shto koment

Denonco