FOTO/ Ja se si motra e Kacifasit, parakalon me flamurin Vorio-Epirot në New York

FOTO/ Ja se si motra e Kacifasit, parakalon me flamurin Vorio-Epirot në New York

20:08, 22/04/2019

Konstandinos Kacifas është shfaqur sërish në rrugët e Amerikës, këtë herë në New York, bashkë me flamurin irredentist të Vorio-Epirit.

Ngjarja ka ndodhur më 14 prill dhe këtë herë ka qenë motra e Kacifas, ajo e cila ka mbajtur në dorë flamurin që kërkon aneksimin e jugut të Shqipërisë në favor të Greqisë.

Në paradën e 14 prillit që u mbajt për ndër të festës Konbëtare të Greqisë së 25 marsit, një makinë me posterin e Kacifasit parakaloi mes mijëra pjesëmarrësve, ndërkohë që Ermioni Kacifas, motra e Konstandin Kaciaf, priu delegacionin.

Kacifas u qëllua në Bularat të Gjirokastrës, pas rezistencës që i bëri Policisë së Shtetit

Ndërsa në këtë parakalim ishte edhe eurodeputetja qipriote Eleni Theoharus, e cila është shpallur non grata në Shqipëri.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

tironci24/04/2019 16:28

Bythq... greke. Ngelen ke suma Kacifasit. Shkoni dhe ne hone kerkojeni o koqe po dhe atje briskun do merni qe ta rruni pallen ton.

toni24/04/2019 01:00

njera ka dhimbjen ne mes dhe te tjeret perfitojne dhe ferkojne duart me fatkeqesine e tjetrit. po mire ja dolen atje dhe cfare pastaj? doli kongresi amerikan tu qante hallin? budallalliqe

vera22/04/2019 20:24

Eleni Theoharus, Ermioni Kacifas, Drejtusi i makines parakaluse!!! edhe keta dy te fundit duhet te behen 'non grata' ne Shqiperi.

Shto koment

Denonco