Partia e re/ Imami refuzoi Rudinën, Hajdari heq dorë, e vazhdon Patozi dhe Topollai

Partia e re/ Imami refuzoi Rudinën, Hajdari heq dorë, e vazhdon Patozi dhe Topollai

19:18, 22/04/2019

Mediat afër bashkisë së Erion Veliajt kanë zbuluar partinë e re që po krijohet.

Astrit Patozi dhe Fabian Topollai do të krijojnë partinë që dje u përfol se do ta themelonte Rudina Hajdari.

Burime pranë deputetes Hajdari kanë bërë të ditur se pas refuzimit që Arben Imami e me shumë mundësi edhe Jozefina Topalli, i kanë bërë ftesës së Rudina Hajdarit për një takim nëpërmjet Topollait, kjo e fundit është tërhequr nga ideja e krijimit të partisë.

Në këtë mënyrë ka detyruar Astrit Patozin ta marrë i vetëm këtë rrugë.

Njoftimin për regjistrimin e partisë së re e ka dhënë Carlo Bollino nëpërmjet medias së tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Loran shehu22/04/2019 23:20

????????????????kta u ben karagjoza te ter pa perjashtim si grup ahahhaha lat nam u zun kush do behej kryetar sran dakort e iken ????

Askushi 22/04/2019 20:58

Te jetosh me kerrma nuk eshte burrerore. Kuzhdo qe shfrytezon kete moment te veshtire te Opozites shqiptare, i sherben direkt Edi Rames, Rilindjes. Tashme te gjithe duhet ti bashkohen opozites, ti lene menjane prishjet, hater mbetjet. Te gjithe kemi rezerva te padskutueshme me Bashen, (sigurisht qe kjo situat eshte dhe per fajet e tij)por nuk eshte ky momenti. Te kerkohet bashkim dhe vetem bashkim.

Visi22/04/2019 19:40

Patosi HUNDE SPATA DO HAJE RIKUN....

Shto koment

Denonco