Axhenda e protestave/ Basha mbledh nesër Kolegjin e Kryetarëve

Axhenda e protestave/ Basha mbledh nesër Kolegjin e Kryetarëve

21:42, 21/04/2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pritet që ditën e nesërme, ora 11:00, të mbledhë Kolegjin e Kryetarëve.

Sipas asaj që raporton A2 CNN, në këtë mbledhje pritet të përcaktohet axhenda e protestave të opozitës.

Ndërsa përflitet se 11 maji është data më e mundshme për protestën e radhës kombëtare të opozitës.

Partia Demokratike do të diskutojë edhe me aleatët e tjerë në opozitës dhe të martën pritet edhe siglimi i marrëveshjes mes tyre.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco