‘Rama ik’ bëhet urim për Pashkët

‘Rama ik’ bëhet urim për Pashkët

18:35, 21/04/2019

Sot kur besimtarët katolikë kremtojnë festën e Pashkës nuk kanë munguar as urimet e politikanëve, të cilët si në çdo festë urojnë për mirëqenie, tolerancë dhe dashuri.

Por duket se urimin më të bukur e ka marrë ish kryeministri Sali Berisha.

Nëse të tjerët vezët e Pashkës i dinë të kuqe, vezët e Pashkëve dërguar Berishës jnga një shqiptar në Gjermani janë të bardha dhe me mbishkrimin “Rama ik”.

Fotoja është postuar në rrjetet sociale nga vetë ish-kryeministri me dixhiturën: 'Urimi më i bukur'.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

cuco 22/04/2019 08:33

Me sa duket, ky qe ka sjelle lajmin nuk e ditka qe ne pashket katolike nuk perdoren ne veze te kuqe; Vezet e kuqe perdoren ne pashket ortodokse, kurse ne pashket katolike perdoren veze te zakoneshme te cilat vizatohen me motive te ndryshme biblike! Tung!

Shto koment

Denonco