‘Kap ç’a t’kapësh’,  Manjani ironi me Rudina Hajdarin

‘Kap ç’a t’kapësh’, Manjani ironi me Rudina Hajdarin

12:15, 21/04/2019

Krijimi i partisë së re ‘Binda Demokratike’ ka ngjallur mjaft reagime, mes tyre edhe ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, përmes ironisë, ai na tregon edhe qëllimin e krijimit të kësaj partie, por edhe kush e financon.

“Koha e themelimit: shpejt e shpejt sa nuk ka ndërruar mendje PD.

Selia: godina e Kryeministrisë.

Programi: në hartim e sipër. ( coming soon) në varësi të situatës.

Slogani: opozitë e bindur e tigani plot”, shkruan ai në një shenim në faqene e tij në facebook.
 

Ja statusi i plotë

Lajm:

Krijohet parti e re.
Quhet: Bindja Demokratike.
Përbëhet prej: Demokratësh të bindur.
Qëllimi: ti jepet edhe pak oksigjen qeverisë.
Motivi: për inat të Lulit.

Objektivi: kap ç’a t’kapësh.
Financohet nga: “sekret”
Koha e themelimit: shpejt e shpejt sa nuk ka ndërruar mendje PD.
Selia: godina e Kryeministrisë.
Programi: në hartim e sipër. ( coming soon) në varësi të situatës.
Slogani: opozitë e bindur e tigani plot.
——————
Konkluzioni:

Mirë ata që janë “bindur” nuk e kuptojnë dot se ku janë, po qeveria vërtetë beson se do mbijetojë me ta?!

Unë mendoj se jo…

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku21/04/2019 19:15

Tamam qesharake. Tëpkë e bija e mamit, gjyqtare e korruptuar kokë e këmbë, një copë idjote e kthyer në juriste nëpër kjoska. Për vettingun e mamit bëhen sakrifica. Gruaja e mbreti quhet mbretëreshë, gruaja e princit quhet princeshë, gruaja e priftit (jo katolik) quhet priftëreshë.... gruaja e doktorit quhet doktoreshë, gruaja e politikanit quhet gjykatëse, edhe e bija quhet politikane. Nuk funksionon kështu o halldupër të "politikës së re demokratike". Nuk mbushen partitë dhe listat e deputetëve me bij e bija baballarësh, edhe pse pa pikë merite. Nuk jemi në mesjetë o li-derra të Shqipërisë.

Shqiptari21/04/2019 16:02

Pershendetje i nderuar Ylli! Te kam ndjekur qysh si politikan ne PS, ne LSI, edhe si minister i drejtesise. Je vertete simboli i drejtesise! Ke treguar gjithmone qendrueshmeri ne bindjet e tua, me sa kuptoj, socialdemokrate. I paperzier ne afera korruptive, i ndershem, inteligjent dhe patriot! Kaq mjafton per nje njeri me dinjitet dhe per nje politikan brilant. Bravo te qofte Ylli! Sinqerisht, ke qejf te lexosh shkrimet e tua, sepse jane shume te sinqerta, te drejtperdrejta dhe te dobishme! Gjithmone godet ne shenje! Je nder te paktet demokrate te vertete qe ka Shqiperia! Zoti te ruajtte per te miren e popullit dhe te Shqiperise! Te lutem aktivizohu me shume, behu me aktiv! Je nje aset i vyer i kombit shqiptar! Respekte

Arber Pashtriku21/04/2019 15:51

Ajo është By**a Demokratike e Erion Veliajt jo bindja Demokratike e demokrateve të djathte.

Ilir21/04/2019 14:21

Une votoj bindjen demokratike!

Enco 21/04/2019 14:09

Kjo nuk eshte partia e Rudina hajdarit , por partia e Astrit patozit-BYTHQ.... DHE MERO GELBAZA KELLIRA BYTHLEPIRESIT nga parat e vjedhura ne airoport nga Edi Rama DHE TAULANT balla ,ne fakt kryetar eshte astrit patozi dhe nr 2 eshte MERO GELBAZA , kurse kete SHURREN VETEM E PERDORIN SI LECKE BANJO

Askushi 21/04/2019 13:49

po cmerreni me kete debile qelbesire e ordinere femer me keqe se nena e vete apo tezja e vet qe ju kapte k**rin shofereve ne nje lokal te librazhdit aty. kaq ordinere ka qene, dhe kjo pjeshka e papjekur qe ka rene nga pema para kohe dhe e ka ngrene krimbi. Ti behet ADN-ja se nuk eshte vajza e Azemit, e ka zene mamja me te tjere. Mos u merrni me te fare.Plera....

Alban Tirana21/04/2019 13:34

Rudina si mbesë në Librazhd e ka të drejtën që të bëhet oksigjen për dajën Taulant Balla.Por si goca e abandonutës Fatmira nuk shpreh habi pse koca e kurvës shkojë në origjinë, sepse me shkencë gjithmonë fëmijtë marrin huqe nga dajllarët. Rudina e ka marrë bekimin nga partia që i degjeneroi babën dhe mbështetjen financiare ja ka dhënë Edvini dhe partia. Ta gëzosh moj zoçkë postin edhe dy muaj sepse pastaj do të shkoshë tek mami për kesh hamami.

Kuksiani djathte 21/04/2019 13:07

Z.Manjani , shkrim me ironi kaq te bukur qe u godet trathtareve per kete jave nuk kam lexu , me aktuale se ky shrim nuk ka ku te vej , por nje gje eshte e sigurt nuk kan per ti gezu ditet per ato cfare po i bejne vendit, dhe ne analet e historis tone do te mbeten qelbesirat me te pista ne koshin e historis shqipetare,!!

pilo21/04/2019 12:34

Kjo rudine doli nje tepsilepirese e etur dhe e pangopur O zot cfare mban mbi dhe, krimba, buburreca -- edhe rudina

Shto koment

Denonco