Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:21, 21/04/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Ish-deputeti: Rama ka blerë mediat dhe një pjesë të ndërkombëtarëve

Ish deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, në një intervistë në News 24, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se, përveç mediave ka blerë edhe disa ndërkombëtarë për të krijuar një fasadë që nuk tregon Shqipërinë reale.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/247053/ish-deputeti-rama-ka-blere-mediat-dhe-nje-pjese-te-nderkombetareve/

 

Protesta e Unazës/ Paralajmëron banori: Do vini, por do merrni kufomat tuaja

Vijon edhe sot protesta e banorëve të Unazës së Re në Tiranë, të cilët kundërshtojnë projektin që shkatërron banesat dhe bizneset e tyre.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/247054/protesta-e-unazes-paralajmeron-banori-do-vini-por-do-merrni-kufomat-tuaja/

 

Paralajmërimi i fortë për Ramën: Ndize, pastaj e shohim kush mbijeton

Lëvizjet e fundit të dirigjuara nga Edi Rama, si kërcënimet e Sandër Lleshit dhe Taulant Ballës kanë sjellë reagimin e Edi Palokës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/246997/paralajmerimi-i-forte-per-ramen-ndize-pastaj-e-shohim-kush-mbijeton/

 

Bomba e ‘KJ’/ Partia e re e ‘opozitës’ u themelua në zyrën e Edi Ramës

Deputetët që dolën kundër vendimit të opozitës dhe pranuan mandatet janë shumë afër krijimit të një partie të re politike.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/246985/bomba-e-kj-partia-e-re-e-opozites-u-themelua-ne-zyren-e-edi-rames/

 

FOTO/ ‘Gjenden paratë e grabitjes së Rinasit’

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar ditën e sotme deklaratën e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi për grabitjen në Rinas.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/246955/foto-gjenden-parate-e-grabitjes-se-rinasit/

 

Grabitja në Rinas/ Policia kërkon ndihmën e Greqisë për bashkëpunëtorin e Admir Muratajt. EMRI

Policia e Shtetit kërkon ndihmë nga autoritetet greke për të identifikuar disa nga bashkëpunëtorët e ngushtë të Admir Murtaj në grabitjen e Rinasit.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/247041/grabitja-ne-rinas-policia-kerkon-ndihmen-e-greqise-per-bashkepunetorin-e-admir-muratajt-emri/

 

Botuesi i ‘Bota Sot’: Baton, tregoju shqiptarëve si të vranë serbët gjatë luftës dhe si të ngjallën pas luftës?

Botuesi i gazetës kombëtare “Bota sot”, Xhevdet Mazrekaj, nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Facebook, ka parashtruar disa pyetje për gazetarin Baton Haxhiu, që kanë të bëjnë me periudhën e luftës.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/247048/botuesi-i-bota-sot-baton-tregoju-shqiptareve-si-te-vrane-serbet-gjate-luftes-dhe-si-te-ngjallen-pas-luftes/

 

Përplasje e përgjakshme mes bandave, vriten 13 vetë në Meksikë

Media europiane “Euronews” raporton për një ngjarje të rëndë të ndodhur në Meksikë.

Persona të armatosur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të disa të tjerëve, të cilët ishin në një bar. Të armatosurit kishin për qëllim eliminimin e një prej personave që ishte në bar.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/247085/perplasje-e-pergjakshme-mes-bandave-vriten-13-vete-ne-meksike/

 

Po i kërkohet largimin, Allegri pas titullit: Ky është vendimi im...

Massimiliano Allegri fitoi titullin kampion të pestë radhazi në stolin e Juventusit, që ishte njëkohësisht edhe i teti radhazi për bardhezinjtë, që kanë dominuar futbollin italian në vitet e fundit.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/247083/po-i-kerkohet-largimin-allegri-pas-titullit-ky-eshte-vendimi-im/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco