FOTO/ Don Kishoti dhe Sanço duke luftuar me mullinjtë e Holandës

FOTO/ Don Kishoti dhe Sanço duke luftuar me mullinjtë e Holandës

21:55, 20/04/2019

Pas votimit në parlamentin holandez, i cili vendosi për rikthimin e regjimit të vizave me Shqipërinë, qeveria në Tiranë dhe mediat që i shërbejnë asaj nisën një valë sulmesh të paprecedenta ndaj një prej shteteve shembull jo vetëm në Europë.

Nisur nga kjo, faqja Brryli Brodway në Facebook, faqe së cilës disa herë i ka bërë reklamë edhe vetë Rama, ka postuar një fotomontazh ku tallet keqani me kreun e qeverisë dhe kryetarin e Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla.

“Luftë me mullinjtë e Hollandës", shkruan faqja mbi foto.

Por montazhi i tyre është publikuar edhe në profilin e ish kryeministrit Sali Berisha, i cili Ramën dhe Ballën i quan thjesht "Don Kishoti dhe Sanço".

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco