Plas sherri që në mbledhjen e parë të partisë së themeluar nga Rudina Hajdari

Plas sherri që në mbledhjen e parë të partisë së themeluar nga Rudina Hajdari

13:58, 20/04/2019

Pas lajmit se partia e themeluar nga  Rudina Hajdari, ‘Bindja Demokratike’, pjesë e së cilës do të jetë edhe ish-deputeti demokrat, Astrit Patozi, si dhe të larguar të tjerë nga deputetët demokratë, mediat njoftojnë se në grupin themelues të saj, që mbledhjen e parë ka pasur debate dhe sherre.

Sipas Faxnews, në takimin që ka zhvilluar sot Hajdari me deputetët e tjerë, mësohet se ka pasur debate pasi një pjesë e tyre kërkuan që forca e re të mos futje në garën e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, me arsyetimin, ‘se nuk janë gati për fushatë’

Por pavarësisht kësaj Hajdari ka këmbëngulur se në zgjedhje duhet të garojnë, pasi sipas saj demokratët ndihen të papërfaqësuar dhe kjo kërkohet edhe nga ndërkombëtarët. Më herët një tjetër media njoftoi, se ‘themelimi’ i kësaj force të re politike është diskutuar nga protagonistët Hajdari, Murizi dhe Patozi, edhe në zyrën e Edi Ramës në kryeministri, i cili u premtoi mbështetje të plotë në rrugën e nisur.

Të gjitha këto lëvizje janë bërë vetëm 2 ditë pasi Rudina Hajdari u zyrtarizua të enjten si kryetare e grupit të ri parlamentar të PD-së, edhe pse kryetari i Kuvendit shkeli hapur rregulloren.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

dddddd :)21/04/2019 19:05

nuk vlen te besh komente per to duket sikur kan vemendje . keto si jan profesionist politik berje nuk po na mbushin mendje .jo juve qe hidheni andej kendje o burra kut kapim e ku perfitojme . jeni be shum qesharak sa nuk keni vlere njerzore .me ket loje te pist qe po luani thjesht po perplaseni njerzit ne dhun nuk dihet se deri ku shkon......turp per cdo njeri si perdoret si telegomand

Alfons Malo21/04/2019 14:07

Kjo dihej e pritej Se vegel qorre ose me qarte akoma ,kembet e gjaperit qe nuk dukeshin deri dje eshte Astrit Patos bixhozxhiu Arben Aktor imami qe kane muaj qe bashkerendojne punen me edi ramen per kete dite te sotme Te krijosh parti me murriza e me "imam" eshte qe te diskretitosh veten. Imami kerkon te behet minister drejtesie pa diplom ne ps. Ne ps njerezit e dijes jane anashkaluar dhe jane vene te pa aftet. MIRE BEN QE DOLEN QE TANI KETO PLEHRA MBI UJE SE DO ISHTE ME KEQ NESER QE DO TE HIQEN SI "DEMOKRAT" DHE GENJEHEN ME NJE LUGE M.. QE U AFRON TAULANTI SI ATA"DEPUTET " QE JANE SOT QE NUK DINE CFAR FLASIN NE MENGJES E NDRYSHE NE DARK MJERE ATA NJEREZ QE DEGJOJNE MURRIZIN QE KENDON SI KAPOSHI NE MAJE TE PLEHUT .O ZOT! OZOT NA JEP DURIM...

RAMAIU20/04/2019 19:54

KETA SI SOJ I KANE SHERBYR KOMUNIZMIT, PO NE NUK DUAM TA PRANOJME DHE HABITEMI TANI QE DOLEN HAPUR.

Askushi20/04/2019 15:43

Ti kishin vene cfaredo lloje emri vetem binja jo. Kush do te na bindi? Kjo pjeshka e rene pa u pjekur akoma, pijanec e bixhosciu Patosi qe na u be rroskovec, apo keto isot nga pas? Keta jane mbledhur si miza pas mutit tani dhe coc po ju duket vetja. Keta kur takohen pyesin njeri tjetri se sa euro te dha Rama ty e sa i dha atij. Plera qe ndotin plerat

t20/04/2019 15:37

Ne parlament me logon e emrin e pd,ne zgjedhje me emerin Te bindurit e rames.moj mutante e azemit po kaq e pacipe paske qene.po ti mor patos kaq i pafyre paske qene.per inat te vjerres(lulit)shkove me mullixhiun(ramen).Jeni djeg pergjithmone bashke me ata bashibozuke qe pranuan te behen fasade e rames te .Keq apo mire pd eshte ajo ne rruge dhe ajo mase populli qe e ndjek ne protesta.Hani m.. e rames qe ju duket mjalte.

Ari20/04/2019 15:00

Cfar do bej kryesia e re e PD se me me te votuarin Tomorr Alizotin e kompani qe i zgjodhi Jemin Gjana kto jan problemet e pasojat vin pastaj ...

Ramazani20/04/2019 14:37

Po eshte Rama ne mes gjithmon plas sheri.

Iiu20/04/2019 14:27

Turpi s'ka fund ne politiken shqiptare.Po kush do ti ndjeke pas keta grevethyes,keta tradhetare te aksionit politik te forcave te tyre.Keta tradhetuan kauzat e baballareve te tyre keshtu se kane problem te tradhetojne popullin.Ju nuk do jeni fasade e ps-se por letra higjenile e Rames.Turp!.

Aaaaaa20/04/2019 14:26

Pra me pak fjale edhe juridikisht ska me PD....

Shkodran20/04/2019 14:01

"Bindja Demokratike" si partia "Libra" e Ben Mutit...

Shto koment

Denonco