Habit Lleshi/ Lekët e grabitjes së Rinasit mund të jenë djegur

Habit Lleshi/ Lekët e grabitjes së Rinasit mund të jenë djegur

22:38, 19/04/2019

Ministri Sandër Lleshaj ka habitur në deklarimet e tij lidhur me grabitjen e fundit në aeroportin e Rinasit, teksa ishte i ftuar në një intervistë për emisionin “Repolitix”.

Lleshaj bëri deklarimin e “habitshëm” sa i përket sasisë së parave të grabitura. Ai tha se nuk mund të parashikojë ç’mund të jetë bërë më to, duke shtuar se mund edhe të jenë djegur.

Lleshaj u justifikua për mos-dheniën e asnjë informacioni për ngjarjeën nga ana e autoriteteve kur u shpreh se “policia hezitoi të bënte publike edhe faktet më ordinere, pasi sipas tij, çdo fakt që jepet në publik është një paralajmërim për dikë tjetër që është në kërkim”.

Ka qenë sulm i sinkronizuar në nivelin e sekondave, në kohë shumë të shkurtër, pak a shumë 5 minuta ka zgjatur grabitja, dhe 5 minuta ka zgjatur edhe arratia derisa grabitësit janë strukur në një tunel, ndërkohë që diku tjetër për të larguar vëmendjen e policisë i është vënë flaka diku më tej një furgoni të ngjashëm me grabitjen“, tha Lleshaj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

shqiptar20/04/2019 10:21

Nuk ka shqiptar naiv ta besojë se katër banditë në mes të ditës të jenë kaq trima e të aftë të sjellin vërdallë një qeveri të tërë duke hyrë në aeroport e duke vjedhur miliona euro, siç nuk ka naivë të besojnë marrëzitë që deklaron ky gjenerali i policisë së vdekur. I pari që duhet të hetohet je ti o z.gjeneral. Duke pasur detyra në kontrollin e sigurisë në Shqipëri si këshilltar i kryeministrit, duke qenë në krye të një institucioni që duhet të kontrollonte sigurinë e aeroportit, duke qenë aktualisht ministër i mbrendshëm e më së fundi duke ftuar FA që të mbrojnë aeroportin, keni pohuar publikisht që më së paku nuk jeni i aftë të kryeni këtë detyrë. Jepni o zotëri dorheqjen e lejeni të lirë prokurorinë që tju hetojë edhe ju si një qytetar i zakonshëm sëbashku me shefin tuaj. Po i lemë mënjanë gjitha skandalet e kësaj qeverie, sulmeve me gaz helmues kundër qindra mijë shqiptarëve protestues ndaj kësaj qeverie, blerjen e votave me para droge, vjedhjet e milionave euro me PPP korruptive, rikthimin e vizave pas 10 vitesh për shqiptarët, apo edhe 5 vjedhjet skandaloze në Aeroportin e Rinasit, do të mjaftonte vetëm krimi përbindësh që bëtë me familjet e Bregut të Lumit të cilëve ju hodhët mbrenda banesave të tyre gaz helmues, për ti detyruar që të largohen që ju ti prishni ato pa shpërblim. Edhe diktaturat naziste e komuniste nuk kanë guxuar ta bëjnë këtë krim.

Daj Jaku20/04/2019 00:03

Mund të kenë fshirë dhe leshin e bythës o llesh koqe kandari. Ku i gjen ky zullapi ynë këta personazhe me këtë "inteligjencë" superiore?

Shto koment

Denonco