Skandali! Prej 8 muajsh në burg, por rroga i kalon çdo muaj me 'bekimin' e deputetit të PS

Skandali! Prej 8 muajsh në burg, por rroga i kalon çdo muaj me 'bekimin' e deputetit të PS

21:56, 19/04/2019

Çudirat në Shqipëri nuk kanë fund, por rasti që sjellim më poshtë vëhtirë se mund të haset në ndonjë vend tjetër të botës.

Edhe pse prehj 8 muajsh në burg për shkak të një aksidenti të shkaktuar, por ndërkohë rroga i futet rregullisht çdo muaj.

Denoncimi është bërë në facebook-un e ish kryeministrit Sali Berisha nga një punonjës i Drejtorisë së Monumenteve Korçë, i cili tregon se si me urdhër të Ilir Xhakollit, një punonjës i Muzeut të Linit merr rrogën prej 8 muajsh edhe pse është në burg, pasi ka shtypur një njeri.

Postimi i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Ne burg prej 8 muajsh por rroga i vazhdon sepse eshte xhan i partise!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Persh Doktor.Dua te bej nje denoncim se vetem tek ty kam besim dhe ne asnje institucion tjeter.Jam nje punonjese e Drejtorise se Monumenteve te Kultures Korce dhe desha te denoncoj nje rast abuziv ketu kemi nje punonjes ne muzeun e Linit dhe ka 8 muaj qe ka bere aksident me pasoje vdekje ne gjendje te pire dhe prej 8 muajsh ndodhet ne burg dhe merr rrogen Aleksander Seitllari.Kete dr e mban Ilir Xhakolli dhe i ka bere presion dhe drejtorit tone se une te heq nga puna nqse ti heq ate ka hyre ne bela dhe drejtori nga Iliri na eshte shprehur vete drejtori qe so na marre ne qafe Ilir Xhakolli me kete rast se eshte super skandal .te vrasesh me makine i pire dhe te paguhesh.te lutem anonim doktor

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco