Vendimi i Ramës: Do prishen 94 mijë shtëpi, nuk do të legalizohen!

Vendimi i Ramës: Do prishen 94 mijë shtëpi, nuk do të legalizohen!

19:07, 19/04/2019

94 mijë banesa në të gjithë vendin do të prishen nga qeveria dhe nuk do të legalizohen.

Ky vendim i qeverisë “Rama” është komentuar me tone të forta nga nënkryetari demokrat Edi Paloka.

Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që “ta rrëzojnë Ramën, përpara se ai t’u rrëzojë shtëpitë”.

Paloka i ka shtuar reagimit të tij edhe një video të publikuar më herët nga ish-kryeministri Berisha.

Ja postimi i plotë

Rama qe ju premtoi se “edhe enveri po te ngrihet nuk ju a prish dot shtepite”, pak dite me pare ka vendosur qe 94 mije banesa ne Tirane dhe gjithe vendin , nuk do te legalizohen por do te prishen. 
94 mije...
Shihini keto pamje. Kujtoni dhe se si ju leshoi gazin helmues femijeve brenda shtepive, i dhunoi, i burgosi e ne fund ju prishi dhe shtepite e i la ne rruge.
Rrezoni Ramen perpara se t’ju rrezoj shtepite. Ngrihuni pa ju ardhur tek dera e shtepise.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kuti19/04/2019 19:12

Persheshin qe ju jep edverit keni gjate vjetesh qe e hani perdite o te paftyre.

Shto koment

Denonco