Ironia e Demaliajt në një replikë me Luan Ramen për lideren e opozitës së re....

Ironia e Demaliajt në një replikë me Luan Ramen për lideren e opozitës së re....

14:04, 19/04/2019

Analisti Ilir Demaliaj ka postuar një shenim në faqen e tij në facebook ku me një ironi të hollë ka replikuar me drejtuesin e lartë të LSI Luan Rama i cili kishte shprendarë një video të deputetes Hajdari me nënshkrimin, “a mundet ndokush të më shqipërojë se çfarë po thotë kjo zonja - lidere e opozitës parlamentare?...

Ja postimi i plotë i Demaliajt

Replikë me Luan Rama për lideren e opozitës re

Rudina foli me kodin e ndërkombëtarëve

Nëpermjet foltores së Parlamentit ajo i dha mesazhin ndërkombëtarëve.

Fjalimi nuk kishte nevojë për kryefjalë, kallzues, pika a presje pasi ashu do të merej vesh kodi dhe dekonspirohej misioni i caktuar zonjës Rudina nga partnerët Europianë dhe Amerikanë.

Gazetarët opozita jashtë Parlamentit, të ulen dhe me durim të zbërthejë kodin e Rudinës për ndërkombëtarët si kodi marveshjes dhe daljes nga ngërçi politik.

Mendoj që opozita dhe gazetarët duhet urgjentisht të takohen edhe me Astrit Patosin, ku siç flitet, është ai që ka krijuar kodin e radiogramit ndërkombëtar për ta paraqitur në kuvend Rudina.

Rroftë opozita e re dhe liderja e saj si e vetmja zgjidhje e krizës dhe shpresë e së ardhmes!

Më poshtë videoja që shprendau Luan Rama

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nimet Muti19/04/2019 15:21

Ta marrsha shqipen moj çikè!

diti19/04/2019 14:54

te bofsha m..in o rusdina

albani19/04/2019 14:20

I vetmi efekt i rudines ne ate parlament eshte se mund te inkurajoje sadriun dhe plot te tjere, ta prekin te pakten nje here foltoren, se edhe me "gjuhen" e ver llapes te flasin nuk e mundin dot. Ndoshta ligjerimi i saj e ka ndonje nenshtrese politike, e cila mund te dale ne drite ne te njejten kohe me depertimin e sondave amerikane ne berthamen e tokes. Nje kohe jo shume e gjate ne terma kozmike.

Shto koment

Denonco