'Lobim kundra vizave', Berisha i kthehet Ramës: 'PD nuk lobon kundër arritjes së saj më madhe'

'Lobim kundra vizave', Berisha i kthehet Ramës: 'PD nuk lobon kundër arritjes së saj më madhe'

20:27, 18/04/2019

Ish-kryeministri Berisha tha në studion e ABC Neës, se kryeministri Rama nuk ka plotësuar asnjë nga 13 kushtet e negocimit për asociim stabilizim,

Berisha përmendi kushtin e parë për luftën kundër korrupsionit dhe krimit, duke përmendur se tani droga po vjen edhe nga Malta për në Shqipëri.

Po ashtu Berisha ka folur edhe për akuzën që Rama i ka bërë Bashës, duke e akuzuar se ka lobuar në Hollandë kundër procesit të asocim stabilizimit,

“Besoj se përgjigjen më të mirë ia dha ajo zonjë. Nuk mund të lobojë Partia Demokratike kundër njërës prej arritjeve të saj më të mëdha që është heqja e regjimit të vizave.”, tha Berisha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

lushingabarbullushi18/04/2019 20:44

Nëse Basha është kaq i aftë sa të bindë 5 Parti, 92 Deputetë të Parlamentit Hollandez (nga 150), të votojnë sipas qejfit të Bashës, atëherë ne shqiptarët duhet të ndjehemi të gjithë fatlumë që e kemi Bashën midis nesh. Tentativa e ripjerdhsave të kuq për të fajtoruar Bashën për votimin e Parlamentit Hollandez është AUTOGOLI më qesharak që Qeveria i bëri vetes. Ata që nuk e kuptojnë kaq gjë janë mjeranë mendorë!

Shto koment

Denonco