Nishani: Shpresojmë që Shqipëria t’i bashkohet, rindërtimit të katedrales së Notre Dame

Nishani: Shpresojmë që Shqipëria t’i bashkohet, rindërtimit të katedrales së Notre Dame

08:43, 16/04/2019

Bujar Nishani, Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, ka reaguar pas lajmit të trishtë të shkatërrimit nga zjarri të katedrales së njohur Notre Dame në Paris, duke hedhur edhe një sugjerim.

“Djegia e Katedrales Notre-Dame e Parisit, një tragjedi e kulturës dhe trashëgimisë për mbarë njerëzimin, - ka shkruar Nishani në Fb. - Shpresojmë që Shqipëria t'i bashkohet kontributit për rindërtimin e saj. Kultura botërore një krenari e përbashkët!’

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

tironci16/04/2019 09:14

Shqipnija osht per turp te zotit me ket qeveri me cu donacione ne Paris. Sa morale mund te jete me cu leke atje kur trashgimin kulturore ne venin e vet qeveria jo me i ka vu zjarrin po rruspen. Palloshi qe kemi e ka degradu aq keq shtetin tone sa ska mo parada ne paris me lapsa me 3 nghyra ne xhep. Shkurt ma mire te dalin ca biznese te cojn nai donacion se qeveria ska surrat.

Shto koment