'Vendi po shkon drejt përplasjes civile'/ Paralajmërimi i fortë i analistit

'Vendi po shkon drejt përplasjes civile'/ Paralajmërimi i fortë i analistit

23:01, 15/04/2019

I ftuar në Opinion, ku po diskutohet mbi situatën politike në vend dhe atë çfarë pritet të ndodhë pasm protestës së tretë të madhe të opozitës së bashkuar, analisti Andi Bejtja mendon se pika e vlimit e përplasjes mes opozitës dhe qeverisë mund të arrijnë në 30 qershor, ditë kur janë dhe zgjedhjet lokale.

Sipas tij, nëse nuk do të ketë tërheqje kjo datë mund të vijë dhe një përplasje civile.

“Kjo situatë do rrezikohet më shumë. Ka një datë, data 30 do jenë zgjedhjet. Çfarë do bëjnë këta njerëz. Përplasja reale pritet të jetë 30 qershori. Do jetë një pikë që do ndërrojë gjithçka. Një lider vizionar dhe mund të tërhiqej. Po shkojmë në një përplasje civile”, është shprehur Bejtja.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

tironci16/04/2019 07:55

Normal qe ashtu do shkoje po nuk u zgjidh paqesisht kriza. Rama sleshon pe , Basha lufton per jete a vdekje stundet nga istikami. Me e mundshmja eshte te ndodhe se rilindja eshte kapur keq ne korrupsion dhe ajo lufton per jete a vdekje. Po i iku pushteti ne burg do jete e tera.

vera16/04/2019 00:00

A mor Z.Bejtja,mos ki merak, se futet EdDrama timoni mu ne meeeees te perplasjes civile, dhe i zgjidh shkelqyshem ata pune, se asht misster zgjuarsia boterore Aiiiii!

Askushi 15/04/2019 23:26

I dashur Andi, ishalla te ndodhi perplasja, vetem keshtu munde te pastrohet ky vende. Ne te kundert Rama me bandat e tij do te zaptojne perfundimisht gjitheshka. Shqiperija sote ndodhet midis shperes dhe nenshtrimit perfundimtar.

Shto koment