Padi me urdhër të Ramës, reagon Isa Sakja: Nuk më frikësojnë skenarët puçist-komunistë!

Padi me urdhër të Ramës, reagon Isa Sakja: Nuk më frikësojnë skenarët puçist-komunistë!

14:23, 15/04/2019

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja ka reaguar pas padisë së bërë nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit. Ky Inspektoriat ka bërë me dije kallëzimin penal për kryetarin e Bashkisë së Kasvajës, Isa Sakja në një postim në rrjetet sociale.

Ja reagimi i plotë i kreut të Bashkisë Kavajë, Isa Sakja 

Sot, Edi Rama konkretizoi me letra sulmin e tij verbal te ndermarre ndaj meje pak jave me pare.

Ne hall, ngaqe te gjithe sondazhet qe beri ne Kavaje, me disa kandidate te tij, i dalin qe te gjithe humbes perballe meje, zgjodhi rrugen e perdhosjes se emrit tim dhe kercenimin per burg.

Eshte sulm tipik i tij; fillimisht ben akuzen verbalisht, pastaj formulon akt-akuzen.
Nuk jam opozitari i pare i sulmuar prej tij, por nese Edi Rama vazhdon te jete ne krye te qeverise nuk do jem as i fundit.

Te dashur miq,
Ju pershendes duke ju siguruar se te gjithe skenaret komunisto-puciste, nga futja e armeve ne kishe e deri tek lincimi publik i kundershtareve politike, i kam te njohur nga historia, ndaj nuk me impresionojne e as me frikesojne dot.

Keni patur mundesi qe te me njihni pergjate me pak se dy vite ne drejtim te Bashkise Kavaje, se per nga natyra jam optimist.

Une besoj se ne kete vend ka ende gra e burra qe nuk jane vegla qorre te tij, edhe pse qe te gjithe jemi nen presion dhe kercenim.

Une besoj tek grate e burrat qe e duan Shqiperine me te njejtin pasion qe une e dua ate, e luftojne per nje te ardhme te Shqiperise me demokraci te vertete te fjales, mendimit, besimit e veprimit.

Une do te vazhdoj te permbush misionin tim te drejtimit te Bashkise Kavaje me te njejten dashuri, pasion e perkushtim, sic kam bere deri tani.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz15/04/2019 15:11

Vazhdo punen Ise dhe vari carin edver zorraxhiut. Po te jet per padi, Gjushit te Ridhjerjes nuk do ti mjaftonin as 3 denime te perjetshme me ato ça i ka bo Durrsit. Permenda Gjushin se osht afer me Kavajen se ky edver kurva dhe lali pedofili, me ate ça i kan bo Tirones, duhen ça pri bythe mu ke kali Skenderbeut.

Shto koment

Denonco