Dekanët e Besa Molliqit/ Lum komentesh dhe denoncimesh për Dhori Kulen

Dekanët e Besa Molliqit/ Lum komentesh dhe denoncimesh për Dhori Kulen

14:18, 15/04/2019

Me në krye Dhori Kulen, Dekanin e Ekonomikut që Edi Rama e përdor si zar, sa herë i nevojitet (pasi i tund tek hunda dosjet e abuzimeve dhe e kërcënon me burg) disa dekanë të fakulteteve të Universitetit të Tiranës  kanë dalë në një konferencë për mediat, duke akuzuar Rektorin Mynir Koni.

Duke folur i vetëm edhe si ish-rektor, Dhori Kule deklaroi sot se nuk i firmoste vetë urdhrat, por i delegonte gjoja se ishin ‘nonsens’.

Ish-dekani i Universitetit të Tiranës që nuk mbahet mend për ndonjë arritje, Dhori Kule, sot ka vendosur që të jetë në krah të Besa Shahini-Molliqit (lexo Edi Rama) dhe të dalë kundër vetë universitetit.

Por nuk janë dashur shumë minuta, që lexues dhe ish-studentë ti kujtojnë duke denoncuar Dhori Kulen për ato që ka bërë kur ka qenë në krye të Universitetit të Tiranës dhe tani që është në krye të Fakultetit të Ekonomisë.

Lexojini vetë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Olsi15/04/2019 19:17

Si puna e Dhorit duhet fut ne burg dhe vellai toj ne vjedhje Jorgaq Gaqi Kacani, jane bere bythlepiresit e Edvin Kokaines

Balo Bna15/04/2019 15:22

Burre bytheq...

Alfons Malo15/04/2019 14:47

Dhori kule moster super moster duhet ti behet veting per pasurine , ka rjepur studentet eshte mbajtur si "mendje e zgjuar" por eshte budalla .Nuk e di ku i ka aftesit ky "profesor": kur une nuk kam pare nje arikull ne gazete apo ne nje intervist qe te flasin per gjendjen e ekonomise ne vend dhe rruget per te dale nga kjo gjendja ku jemi futur Ky vetem neper borde ka marre miliona euro dhe rezultati i ketij palaco "profesori" eshte zero me xhufk Per mua ai duhet te hetohet e te dale para drejtesie qe gjendja e universitetit nuk u krijua sot por qe ne kohen e ketij injoranti

Askushi 15/04/2019 14:39

Ky hajdut ordiner, beri para me tendera e me abuzime, me pare studentesh, me pare te felliqura. Ky byth q **re e legen, eshte turpi qe i vihet universitetit. Sherbetor i bandes ne pushte. legen dhe uturaku i rames

Shto koment

Denonco