Dhuna policore ndaj Nikoll Lesit/ Reagon ish-kryeministri: Hakmarrje e Edi Ramës...

Dhuna policore ndaj Nikoll Lesit/ Reagon ish-kryeministri: Hakmarrje e Edi Ramës...

21:22, 14/04/2019

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas dhunës policore të ushtruar ditën e djeshme ndaj botuesit të gazeta “Koha Jonë”, Nikoll Lesi.

Sipas Berishës, e gjithë kjo skenë e shëmtuar është një akt hakmarrje i kryeministrit Edi Rama, ndërsa e cilëson si një përpjekje kriminale për të shuar zërat kritikë ndaj qeverisjes së tij.

Reagimi i plotë i Sali Berishës:

Edvin Urrejtesi, ne nje akt hakmarrje primitive ndersen dhe keqtrajton me narkopolice te droguar gazetarin dhe publicistin e njohur, drejtorin e gazetes se vetme te pavarur te Shqiperise “Koha Jone”, z Nikoll Lesi.

Keqtrajtimi i Nikoll Lesit eshte nje atentat i rrezikshem i kreut te narkoshtetit Edvin Kristaq Urrejtesit ndaj fjales se lire dhe mediave te lira. Ky akt i shemtuar eshte nje perpjekje kriminale per te shuar zerat kritik ndaj regjimit kakistokrstik te Edvinit dhe narkopushtetareve te tij qe perpeliten ne nje agoni te pashprese.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt kriminal ndaj zotit Lesi, paralajmeroj sponsoret dhe ekzekutoret e tij se do pergjigjeni personalisht per aktin tuaj banditesk, deshmi e nje fundi te shpejte dhe te tmerrshem per ju. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shumkushi15/04/2019 08:40

Sa denigruese eshte te quhesh Askushi dhe te hash mut normalisht dhe rregullisht?edhe per ishkryeministrin mashtrues dhe te pabese sa e turpeshme eshte telehi per ate qe dje e quajti lehesi sidomose tani qe eshte ne dhjeteshen e fundit te viteve te jetes se tija!

Askushi 14/04/2019 22:39

Eshte koha per sakrifica te medha, per te shpetuar vendin nga Banda Shtet qe eshte bere me e rreziksheme se kurre. Nuk ka me nje parti socialiste ne pushtet, por nje bande qe kapi partine socialiste, dhe tani kapi shtetin. Duhet te bashkohen jo vetem populli i thjeshte qe i ka vajtur thika ne palc, por te gjithe, gazetar, intelektual, doktor, e profesor, pa dallim bindje politike, per te udhehequr popullin e vet dhe per te shpetuar familjet tona, femijet tane. Shqiperija ne gremin.

Shto koment