VIDEO/ Ish-kryeministri: Cunami i jashtëzakonshëm që tmerroi kakistokracinë

VIDEO/ Ish-kryeministri: Cunami i jashtëzakonshëm që tmerroi kakistokracinë

22:57, 13/04/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë një ndër më aktivët në protestën e sotme.

Jo vetëm gjatë zhvillimit të saj, ku u pa si para kryeministrisë dhe para Parlamentit duke qëndruar deri në fund, pavarësisht gazit lotsjellës, por edhe pas saj.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, ai e quan protestën e sotme një cunami që tmerroi qeverinë, ndërsa nuk harron të falenderojë edhe qytetarët pjesëmarrës.

'Ky ishte cunami i jashtëzakonshëm që tmerroi kakistokracinë! Nderim qindra mijëra protestuesve misionarë të votës së lirë', shkruan ish kryeministrim, teksa hedh një VIDEO ku shihet masiviteti në protestë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco