Arrestimi i ‘grabitësit’ të Rinasit njësoj si Alizoti i ‘Babales’/ 110 mijë euro për të pranuar fajin

Arrestimi i ‘grabitësit’ të Rinasit njësoj si Alizoti i ‘Babales’/ 110 mijë euro për të pranuar fajin

19:02, 12/04/2019

Pas lajmit se, në Elbasan u arrestua një prej pjesëmarrësve në grabitjen e para tre ditëve në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas, ka reaguar edhe ish kryeministri Sali Berisha.

Ky i fundit, përmes notave të forta të ironisë dhe sarkazmës, shkruan se, personi që pretendohet se është arrestuar, do të përdoret si dëshmitar i rremë, ashtu siç ndodhi edhe me Fredi Aklizotin në rastin “Babalja”.

Sipas Berishës, për këtë gjë “i arrestuari” do të marrë plot 110 mijë euro.

Postimi i plotë:

Breaking News!! Superlajm!!

Miq, agjensia e mirenjohur e lajmeve “Faking News” njofton se ne Elbasan ne kuadrin e operacionit te lidhur me superskandalin e vjedhjes shteterore elektorale te 10 milione eurove ne barkun e avionit, gje qe paraqiti Rinasin para mbare botes aeroportin me te pasigurt te globit, u arrestua nje person i lidhur me superskandalin, i cili ishte disi edhe si i droguar dhe sikur te ishte vella siamez me Fredi Alizotin.

Suksesi i operacionit te policise sipas Faking News beri qe i arrestuari te merret ne dorezim per trajtim te metejshem nga narkodrejtor Albert Nushi, ekspert ne fushen e trajnimit te deshmitareve te rreme dhe kryenarkodrejtor badiguardi i Eskobarit, krye ekspert per certifikimin e deshmitareve te rreme te serise F. A.(Fredi Alizoti e me siper).

Te arrestuarit pa emer por i serise F.A, vazhdon lajmi i prestigjiozes Faking News, iu gjeten 3 tenxhere me presion, nje jastek dhe dy gjyma dhe nje katruve uje dhe nje tepsi e madhe plote e perplot me euro, ne total 110 mije euro.

Faking News informon se suksesi i operacionit vazhdon.

Habere te tjera te rendesishme do ti mesoni ne darke. Faleminderit Faking News! sb

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ay13/04/2019 01:37

Nuk duhet te kene pike dyshimi shqiptaret se parate I vjedh direkt Edvin Skizofren Kellira. Nuk I dalin pleres parate per droge, ilace, operacione te shtrenjta, ushqime e lifestyle super shtrenjte qe ben, plus per blerje votash e blerje vrasesish me pagese qe kryejne nga ato elimiminimet qe nuk zbulohen kurre dhe I Pi dheu si shiun. Blerje lloj lloj banditesh e zyrtaresh te juaj te kalbezuar si Flakenshqiri apo ndonje tjeter e ne fund fare te nise ndonje valixhe dhe babait qe se pati kurre Babi SORRES dhe te birit te tij. Ky I fundit thone ashtu si rama semuren shpesh nga Brima e bythes ngaqe e hane nga prapa tere diten. Nuk permbajne dot jashteqitjet se I jane shkaterruar si zorra e trashe ashtu dhe prostrati per te mos fol per carjet bythore qe kerkojne qepje te perjaveshme. Mjeket u kane thene te mos e hane me nga prapa te pakten per shtate vjet. Thone kete keshille e ka marre dhe velina dhe saiqir taqiri. Shejtanet nuk degjojne e do e hane shume shpejte.

A12/04/2019 19:16

Tani u vertetua edhe me shume se EDI Rama bashke ne banden e tij I ka vjedhur 10 milion euro ne rinas.Kur genjen vertetohet 100 per 100 se e ka vjedhur Edi Rama

Shto koment

Denonco