Pas sulmit me gaz në Bregun e Lumit në Tiranë, ja çfarë ka ngelur

Pas sulmit me gaz në Bregun e Lumit në Tiranë, ja çfarë ka ngelur

18:37, 12/04/2019

Aksioni i tre ditëve më parë për zgjatimin e Bulevardit të Ri përfundoi me shembjen e 7 banesave. Në nisje të operacionit, forcat e rendi, ora 6 e mëngjesit, hodhën gaz lotsjellës mbi banorët, ndërsa disa prej tyre ranë edhe pre e dhunës fizike.

Shumë prej banorëve që rezistuan një ditë më parë u shoqëruan në komisariat, ndërsa katër të tjerë u dërguan në spital për ndihmë mjekësore, mes tyre gra dhe të moshuar.

Por si është gjendja sot pas 3 ditësh?

Shkatërrim ngado që hedh sytë dhe banorë të dëshpëruar që mundohen të marrin diçka nga rrënojat e shtëpive të tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi 12/04/2019 21:15

Mire ja u bene. E votuan Ramen, e pranuan mashtrimin dhe perseri ata jane gati ta votojn. Ky popull vritet per nje bateri celulari dhe nuk reagon per tymin e helmuar ne shtepit e tyre, per shembjen e shtepive per femijet e tyre...popull pa gjak, popull i shkrefur si penisi i rames.

Daj Jaku12/04/2019 20:35

Do të ndërtojë Surratbytha disa kulla të larta mbi ato rrënoja. E thotë edhe internacionalja komuniste: Botën e vjetër ne do ta shkatërrojmë, që nga themelet e pastaj, për veten tonë do ndërtojmë, kullat tona të larta në vend të saj. Për veten e tyre, për E Dramën dhe Er pleh surratbythën nga ura e vojgurit. Vari K atyre të varfëra familje, le të vrasin veten më mirë, kujt i duhen të varfërit, vetëm për belara janë.

Shto koment

Denonco