Mesazhi i Presidentit për klasën politike dhe shoqërinë: Të krijojmë një klimë të re të dëgjimit të …

Mesazhi i Presidentit për klasën politike dhe shoqërinë: Të krijojmë një klimë të re të dëgjimit të …

17:33, 12/04/2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i bën apel jo vetëm shoqërisë por edhe klasës politike që për nevojën e krijimit të një klime të re të dëgjimit të njëri-tjetrit, për të qenë të hapur ndaj mendimit kritik.

“E kemi të domosdoshme të krijojmë një klimë të re të dëgjimit të njëri-tjetrit, jo vetëm në mjediset universitare e shoqërore, por edhe në ato politike, duke qenë gjithnjë të hapur ndaj mendimit kritik dhe përmirësues, në mënyrë që shoqëria jonë të reflektojë dhe të reformohet vazhdimisht”, shkruan Meta në rrjetet sociale.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco