Protesta e nesërme/ Basha thirrje shqiptarëve: Për fëmijët tanë, për Shqipërinë si gjithë Europa

Protesta e nesërme/ Basha thirrje shqiptarëve: Për fëmijët tanë, për Shqipërinë si gjithë Europa

17:15, 12/04/2019

Kryetari i Partisë Demokratike,. Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjetet sociale, fton qytetarët shqiptarë ti bashkohen protestës së rradhës së opozitës, nesër, para kryeministrisë.

Sipas Bashës, Shqipëria si e gjithë Europa duhet të jetë motoja dhe arsyeja që nesër gjithsecili të jetë para selisë së kryeministrisë.

“Të shtunën, në orën 18:00, të gjithë në Tiranë! Për standarte të vërteta, për mirëqenie për çdo shqiptar, për shtëpine tonë, për fëmijët tanë, PËR SHQIPËRINË SI GJITHË EUROPA”, shkruan Basha në postimin e tij, duke shtuar edhe një video-promo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco