Mediat e huaja raportojnë për pasuritë e ish-deputetit të PS, ja sa hektare tokë i’u sekuestruan

Mediat e huaja raportojnë për pasuritë e ish-deputetit të PS, ja sa hektare tokë i’u sekuestruan

17:11, 12/04/2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda vendosi të sekuestronte të enjten pasurinë e ish-deputetit socialist, Arben Ndoka dhe familjarëve të tij, e cila përllogaritet në vlerën e 40 mln eurove.

Për këtë vendim kanë raportuar edhe mediat e huaja. Prestigjiozja “The Associated Press” thekson se Ndokës i janë sekuestruar 30 hektarë tokë publike në rrethin e Lezhës.

Ish-deputeti i Partisë Socialiste u arrestua tetorin e kaluar gjatë operacionit “Volvo 4”, ndërsa më pas iu caktua  masa e sigurisë “arrest shtëpie”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco