Holanda kërkon vizat për shqiptarët, Vasili: Ti vëmë vizën këtij Kryeministri

Holanda kërkon vizat për shqiptarët, Vasili: Ti vëmë vizën këtij Kryeministri

11:11, 12/04/2019

Mënjëherë pas debatit në parlamentin hollandez poër problemin e vizave për shqiptarët dhe mos hapjen e negociatave me Shqipërinë ka reaguar ish deputeti i LSI Petrit Vasili.

“Holanda kërkon në parlament rikthimin e vizave për shqiptarët. Të keqe më të madhe se kaq rilindja nuk mund tu bënte shqiptarëve”, shkruan Vasili në faqen e tij në facebook.

Ja postimi i tij i plotë:

Na rroftë Kryeministri se vizat po na lënë.

Holanda kërkon në parlament rikthimin e vizave për shqiptarët.

Të keqe më të madhe se kaq rilindja nuk mund tu bënte shqiptarëve.

Heqja e Vizave në vitin 2010 i dha fund poshtërimit të shqiptareve në dyert e ambasadave, i dha fund mafies se vizave si dhe i dha fund izolimit të tyre.

I vetmi, që thoshte se 1 milion shqiptarë do të ikin sapo të hiqen vizat është pikërisht ky që është sot kryeminister.

Një sukses të zi ky Kryeminister e ka arritur. Atë që nuk ndodhi ne 2010 e realizoi ky nga 2013 e kendej duke përzenë 1 milion shqiptarë nga Shqipëria dhe duke bërë që europianet të kërkojnë rikthimin e vizave.

Më mirë e ruajmë heqjen e vizave për shqiptarët dhe ti vëmë vizën ketij Kryeministri.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco