Premier Edi Rama threatens to eliminate the opposition like Mussolini did in the 1920s

Premier Edi Rama threatens to eliminate the opposition like Mussolini did in the 1920s

14:45, 02/04/2019

Albanian Premier Edi Rama has attacked the opposition in one of his meetings with Socialist supports and even threatened with its elimination.

Speaking in front of supporters in Librazhd, Rama compared himself with the Italian dictator Benito Mussolini and his party to the Fascist Party of the early 1920s which eliminated the opposition to install the dictatorship that led to war and country’s ruin.

“They lost the elections in 2017 being part of the government. We conquered Sali (Berisha) while he was in power (in 2013), let alone Luli (Basha) and the “fortuneteller” (LSI chairwoman Monika Kryemadhi). They will be vanished just like a party in Italy in the 1920s. This story is over. They have not understand why they lose. On June 30 we’ll win even bigger”, Rama said.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Think tank02/04/2019 19:04

Ky i bën të gjitha dhe s'ka nevojë të pyesë njeri tjetër, sepse i di bitha më shumë se koka. Për punë të rëndësishme, gjithmonë, i referohet historisë dhe ka dëshirë, ato që kanë ndodhur 100 vjet e andej, t'i aplikojë në vendin e tij , me që iu dha rasti. E rasti një herë vjen. Kur djalli vjen në pushtet, vetëm ferrin din të ndertojë për popullin e vet.

Balo Bna02/04/2019 17:46

Piazzale Loretto....

Gramoz02/04/2019 15:32

Paska qene kryekari ne katunin e tualet narit, gojores me pagese te ridhjerjes siçiliste. Na i paska knoq me estrade edhe ata pak katnare qe kan ngel ne katunin e tualetit, vazhdon me cirkun shetites kllouni i ridhjerjes duke ju kujtu njerzve nje film te socrealizmit, cirku ne fshat dhe kryezorraxhiu edver ne rolin e Ben noflles. Ne fakt bon mire, jo per gjo po knoqen edhe katnaret e shkret me shakat e kripura te kryekllufit, e paçin sa malet se ja zbukuron dhe jeten artistike derisa bashk me tualetin, te hapi prap vatrat e kultures si ne kohen e bab Dulles.

tironci02/04/2019 14:58

Ky osht mbi te gjitha kriminel se ska mundsi te lulzoje krimi kaq acik si lulzo sot. Thot kshu ky palla se opozita osht faktorizu qe ka dal mrruge e i rreziko seriozisht pushtetin. Opozita ka gjynofe sa te dush po me krimet e ktij ska te matme kurre. Ky bon krim urban me kullat e betonin, ky bon krim tu ja lon qeverin kosovarve tarravele, bibave kurvave, hajdutve e kriminelve, Ky bo krim kur bo cope financat e shtetit me ppv e ofiqe kriminelesh, Ky bo krim me shnetsine, me arsimin me rendin, ne cdo hap qe hudh ky ka i krim mbrapa. Po dihet qe i kardh funi dhe bon so gore ime me gjith rileshjen e me gjith deputetet pupace te opozite qe i ka ul mkarrike me leke.

Shto koment

Denonco