EMRI/ Ka bërë 5 vjet burg në Greqi, tani është polic në Gjirokastër

EMRI/ Ka bërë 5 vjet burg në Greqi, tani është polic në Gjirokastër

14:34, 30/03/2019

Punonjës të inkriminuar në Policinë e Shtetit. Denoncimin e bën ish kryeministri Sali Berisha, i cili citon mesazhin e një polici të komisariatit të policisë në Gjirokastër.

Sipas tij, Feim Onjea, i dënuar me 5 vite burg në Greqi, është pjesë e uniformave blu në qytetin jugor dhe kjo për shkak të miqësisë me deputetin dhe ish ministrin e financave, Arben Ahmetaj.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Ne narkoshtet narko oficeret e antidroges duhet te jene te denuar per trafik droge!

Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital! sb

z. berisha pershendetje, jam 1 punonjes i komisariatit te policis gjirokaster. ju lutem bejeni publik kete denoncimin tim, ka punonjes qe kane qen te denuar dhe punojn ne polici dhe pikerisht ne gjirokaster, personi ne fjal quhet Feim Onjea ka bere burg ne greqi ju lutem verifikojeni, por per shkak te miqesis me deputetin tone palaco te qarkut gjirokaster arben ahmetaj nuk e ka mar njeri parasysh faktin qe ka qene i denuar. verifikojeni dhe ateher me jepni te drejt, ka bere 5 vjet burg ne greqi. Si mund te punoj ne polici 1 i denuar?

pershendetje doktor, si do ti vej halli ketij Populli te mjer, qe e qeverisin trafikant e krimilel, ne gjirokaster nje oficer antidroge i denuar ne greqi per trafikim lendesh narkotike i emeruar oficer antidroge ne gjirokaster. si mund ti behet ketij rasti per oficerin e droges FEIM ONJEA NGA FUSHBARDHA .apo ndoshta esht miku flamur golemit

Doktor persh jam nga desha te denoncoj nje polic nga gjirokastra i cili ka qen ne burg ne greqi per shum vite esht kap me skaf me drog kur ka dal nga burgu e ka mbajt Flamur Bime ne bashki kur keta komunistet e rdhen ne pushtet ka fillur pun ne polici quhet Feim Onjea .flm qe na gjendesh pran me respekt nga lazarati je heroi jon .

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krist30/03/2019 15:58

Zoti Berisha,qytetari dicital e ka keqkuptuar kete polic.Simbas nje" bisede",qe bera me deputetin e Gjirokastres,Ahmeti, me tha se polici Feim,ka qene vertete ne Greqi,por atje ka kryer nje specializim ,sic tha ai,"te specializuar"ne nje nga institucionet e specializuara te Greqise.keshtu qe te jesh i sigurte,zoti Berisha,ne aftesite dhe gadishmerine e Fehmiut,per te kryer detyrat e rilindjes.

Shto koment

Denonco