Zërat ndryshe në PS, Rama: Guxoni po deshët, unë ju shtyp me këmbë!

Zërat ndryshe në PS, Rama: Guxoni po deshët, unë ju shtyp me këmbë!

12:20, 30/03/2019

Artisti i mirënjohur, Bujar Kapexhiu, ka drejtuar shënjestrën ditën e sotme me karikaturën e tij të radhës politike, në atë që po ndodh brenda Partisë Socialiste.

Kapexhiu perceptimin mbarë shqiptarë, se Edi Rama pasi  e ka shndërruar PS-në në një sekt të quajtur “Rilindje”  dhe pasi e ka futur në grushtin e tij të hekurt, tani çdo zë që guxon të flasë apo mendojë ndryshe, e shtyp me këmbë.

Në karikaturën e radhës shfaqet Edi Rama, i ulur në karrigen e kryetarit si një “mbret absolut” dhe shtyp me këmbën e pushtetit të tij në parti dhe qeveri, socialistë që tentojnë të dalin nga rreshti. si Majkon, Xhafajn, Bushatin, etj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alban Tirana30/03/2019 12:29

Mire ua bene Rama, sepse edhe ata nuk jane burra te mire, nuk jane trima, rrace muti jane edhe ata. Pse i doli kush kunder Enver qenit ? Keshtu jane edhe keta servila dhe frikacake. Nuk ka te majte te jete trima, kjo race o do te jene kriminala ose frikacake ose imorale.

Shto koment

Denonco