Vrasja e dy vëllezërve, ish-kryeministri: Shkodra nën sundimin e bandave të lidhura me pushtetin

Vrasja e dy vëllezërve, ish-kryeministri: Shkodra nën sundimin e bandave të lidhura me pushtetin

12:18, 30/03/2019

Lufta mes bandave shënon dy viktima të radhës në kryeqendrën e Veriut të Shqipëri. Dy vëllezër, Astrit dhe Brahim Bilali u ekzekutuan me breshëri plumbash kur sa po dilnin nga banesa e tyre në lagjen "Kiras", në Shkodër.

Ngjarja e rëndë e çon në 11 numrin e viktimave vetëm në 8 muajt e fundit, çka ka shtuar edhe pasigurinë mes qytetarëve.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe ish kryeministri Sali Berisha, i cili fajëson qeverinë dhe Policinë e Shtetit për qëndrimin e papërgjeshëm dhe kriminal.

Reagimi i ish-kryeministrit:

Shkodra ne daren e krimit!

Ekzekutohen ne pragun e deres te shtepise se tyre, nga vrases te maskuar, vellezerit Astrit dhe Ibrahim Bilali.

Duke shprehur ngushellimet familjeve te viktimave denoj me ashpersine me te madhe qendrimin e papergjegjshem dhe kriminal te narkoqeverise dhe narkopolicise qe kane vendosur Shkodren nen sundimin e bandave te lidhura me pushtetin. s

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz30/03/2019 15:09

Nuk kan kohe me u mor me bandat o doktor, qeveria edverit dhe narkopolicia e Llesh Lesh kimikut, prioritet ka protestuesit, ata e rrezikojne Ridhjerjen, saper bandat, me ato bashkpunimi shkon vaj, Ridhjerja nga bandat e ka edhe kusine edhe timonin edhe tepsine, uturak ka Veline, Tualetin dhe Dylqinje.

Askushi 30/03/2019 12:40

Cdo dite qe kalon, me shume vrasje e ngjarje kriminale do te ndodhin. Bandat jane ne pushtet, bandat jane ne drejtesi, ne prokurori, ne polici, ne gjykat. Kriminelet nuk kapen, dhe kur kapen, lirohen dhe nuk denohen. Athere vresje do te kemi. Drejtesin do ta bejne vet njerzit, por njerzit e fort, njerzit qe i mbron pushteti, kjo eshte e kuptushme. Fajin e ka populli qe nuk reagon, qe fle gjume, qe shitet per pes leke.

Shto koment

Denonco