11 vrasje në 8 muaj! Ish-deputeti shkodran reagon fuqishëm: Ku je fshehur Sandër Lleshaj?!

11 vrasje në 8 muaj! Ish-deputeti shkodran reagon fuqishëm: Ku je fshehur Sandër Lleshaj?!

12:13, 30/03/2019

Qyteti i Shkodrës është në terror të plotë. 11 vrasje në 8 muaj është një shifër e frikshme që shton shumë pasigurinë në qytetin më të madh në veri të vendit.

Vrasja e sotme e dy vëllezërve Ibrahim dhe Astrit Bilali ka sjellë edhe reagimin e ish deputetit të Shkodrës Bardh Spahia.

Sipas tij, “sot policia angazhohet me urdhër politik, për të ndaluar e terrorizuar familjet e protestuesve, që kanë trembur keq kryeministrin, e nuk arrin të bëjë detyrën kryesore: sigurinë e jetës së qytetari”.

Reagimi i plotë i Bardh Spahisë:

KU JE FSHEHUR SANDER LLESHAJ?
E shtuna nis me dy te vrare ne Shkoder! Pasiguri ne qytet edhe diten per diell! Sot policia angazhohet me urdher politik, per ndaluar e terrorizuar familjet e protestuesve, qe kane trembur keq kryeministrin, e nuk arrin te beje detyren kryesore: sigurine e jetes se qytetarit! Sander Lleshaj nese ke kaq merak friken e kryeministrit, behu bodyguard i tij, por edhe per ate pak kohe qe do jesh ne postin e ministrit te brendshem, siguria e qytetareve duhet te jete prioriteti! Edhe si statistika keto raste jane te frikshme per qytetaret! Eshte koha te shporreni! #SiguriPerQytetaret

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz30/03/2019 15:20

Asnje reagim nga deputetet e Ridhjere te Shkodres, ku je mor ti polic Paulini dhe ti moj Senide, Ditzi Bushati? Apo edhe ju si kryezorraxhiu edver, kokat hongshin me njoni tjetrin. Ishalla osht e afert ajo dit, kur edhe ju si Ridhjerje, te hani kokat e juja.

Bobi vl 30/03/2019 13:40

Kot ste vret njeri

Askushi30/03/2019 12:25

Leshi po merret me protestusit, se ata jane banda, se ata jane krimi. Leshi eshte i zhytur ne LESH-in e Rames dhe i merre ere porhave te tij, dhe shkone andej nga fryn pordha.... Por nuk eshte faji i Leshit por i popullit, i qytetareve, qe e pranojne kete realitet te tmerrshem, qe shume shpejt do ta kthej shqiperin ne sicilin e viteve te dikursheme.

Alban Tirana30/03/2019 12:22

Sander Leshi eshte prej puke, dihet kush jane e cfare race jane .

Shto koment

Denonco