Vrasjet në Shkodër/ Noka: Shqipëria dhe Shkodra digjen, Rama krihet

Vrasjet në Shkodër/ Noka: Shqipëria dhe Shkodra digjen, Rama krihet

12:03, 30/03/2019

Pas vrasjes së dyfishtë sot në Shkodër, ku mbetën të vrarë vëllezërit Astrit dhe Ibrahim Bilali, vjen edhe reagimi i ish-ministrit të brendshëm Flamur Noka.

Ky i fundit, përmes një reagimi të gjatë në Facebook, shprehet se, për sa kohë të jetë Rilindja në pushtet, krimi në Shkodër do të sundojë.

“Shkodra sot u zgjua nën pushtetin e krimit.Terrori dhe krimi në ate qytet sundon po aq kohë sa sundon dhe “Rilindja “.Policia e Lleshit është kthyer thjesht në intstitut statistikash që vetëm numëron të vrarët. Shkodra dhe gjithë Shqipëria ka kohe qe po digjet e Edi Rama nga Ertv-të e tij çdo ditë veç del e krihet”, shkruan ndër të tjera Noka në reagimin e tij.

Reagimi i plotë i Flamur Nokës:

Shkodra sot u zgjua nen pushtetin e krimit.Terrori dhe krimi ne ate qytet sundon po aq kohe sa sundon dhe “Rilindja “.Policia e Lleshit eshte kthyer thjesht ne intstitut statistikash qe vetem numron te vraret.Shkodra dhe gjithe Shqiperia ka kohe qe po digjet e Edi Rama nga Ertv-te e tij cdo dite vec del e krihet.Shqiptaret si kurre ndonjehere te ngerthyer nga pushteti i varferise , “Iluzionisti psiqik”ne krye te pushtetit ju tregon se jetojne ne parajsen 3D te projektuar ne imagjinaten e psiqikes se tij.Shqiperia e ngerthyer nga kthetrat e krimit ne cdo qytet ku vrasjet, vjedhjet, rrembimet e djegjet dhe terrori jane bere si ushqimi i perditshem per qytetaret ,”Iluzionisti psiqik” nga “Ertv “ e tij ju tregon ne 3D se “policia e lleshit eshte ajo qe duam dhe eshte me e arrira ne histori, pavaresisht se eshte e kriminalizuar deri ne palce dhe ja ka dorezuar pushtetin bandave , .”Iluzionisti psiqik 3D” ne Ertv -te e tij reklamon policine e lleshit si europiane pavaresisht se policia e lleshit nuk ka busull orientimi ligjin por krimin e organizuar.. pavaresisht se nga policia qe luftonte drogen dhe trafikun e saj sot policia e lleshit eshte kultivuesja ,magazinuesja dhe trafikuesja e saj ,pavaresisht se funksionon si cetat e banditeve dikur qe burgos ,dhunon terrorizon dhe plackit qytetaret jo per te mbrojtu ligjin e shtetin por karriget e bandes se pushtetit. .”Iluzionisti psikqik 3D “duhet tju thote shqiptareve sot se ku jane 4 klanet kriminale qe Ambasadori i SHBA citoi me ze dhe me figure ??Cfare po behet me ata nga shteti i Lleshit e policia e Lleshit??Ku jane 40 familjet kriminale qe po Ambasadori i SHBA artikuloi se duhet te ishin objekt i punes se shtetit te Lleshit e policise Leshit??Pse “Iluzionisti psiqik 3D” operacionin “Forca e Ligjit”e pushoi se funksionuari akoma pa nisur mire ???Kush e detyroi ta ndaloje dhe pse nga Lushnja deklaroi qe nuk goditet shtepia jote me gure !???.Me Edi Ramen forca e krimit eshte me e madhe se forca e ligjit.. Shkarkime apo qarkulkime zyrtaresh a zyrtarucesh nuk i hedhin dot me hi syve te shqiptarve .Koha eshte te shkarkohet e keqja e madhe e ketij vendi..Rama ik...E keqja qe i rendon Shqiperise ka nje si ka nje emer dhe quhet Edi Rama....Rama ik..Duhet larguar ‘me cdo kusht e me cdo cmim ai dhe sekti kriminal i Rilindjes qe Shqiperia te mund te marre fryme lirisht. Rama ik ...
Sot eshte koha qe shqiptaret duhet ti dalin zot vetes dhe vendit te tyre....Rama ik ....Sot shqiptaret duhet te ngrihen e te mbrojne veten ardhmerine e femijeve te tyre.Rama ik..Rama ik

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco