VIDEO/ E kishit harruar? Ja çfarë i thotë Ylli Rakipi “zëdhënësit” të FBI në studio

VIDEO/ E kishit harruar? Ja çfarë i thotë Ylli Rakipi “zëdhënësit” të FBI në studio

11:51, 30/03/2019

Deklaratat e avokatit Spartak Ngjela për informacione të detajuara që i vijnë nga FBI apo CIA amerikane lidhur me ato që priten të ndodhin në vendin tonë, janë shndërruar në burim humori dhe memesh mes qytetarëve.

Por një përgjigje të bukur për avokatin ka patur gazetari dhe moderatori Ylli Rakipi.

Në emisionin “Dritare” të gazetares Rudina Xhunga, e datës 15 qershor 2016, ka patur një përplasje dhe fyerje ndërmjet Spartak Ngjelës dhe Ylli Rakipit.

Gjithashtu Rakipi i kujtoi avokat Ngjelës se fajet janë individuale, pasi edhe Enver Hoxha arrestoi atë dhe babain e tij, jo të gjithë familjen.

Ndërsa nuk kanë munguar as fyerjet kur gazetari i drejtohej avokatit me fjalët: “Ti je i çmendur, idiot dhe budalla avokat”.

Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

cak31/03/2019 23:19

Nuk e kuptoj se pse e thërrasin studiot televizive këtë sharllatanin e Kiço Ngjelës e i durojnë sjelljet e tij arogante e ofenduese drejtuar të tjerëve se ju nuk merni vesh nga politika e drejtësia "anglo-saksone" apo më dëgjoni mua se unë i dij të gjitha se kam informacione të sakta nga FBI. Nuk kam ndonjë konsideratë të madhe edhe për Ylli Rakipin se edhe ai është një ndër gazetarët që ja bëri peshqesh Shqipëriaë Edi Ramën, por ama Ylli ja paska mbyllur gojën siç e meriton ky sharllatan.

FILANTROPI DT. 31 Mars 201931/03/2019 10:55

Shumë bukur i the avokatit o z. RAKIPI "i çmëndur, idiot dhe budalla". Po përse e thërisni në studiot tuaja televizive një të rjedhur nga mëntë që të kujton personazhin e SERVANTESIT " Don Kishotin".....

Spartak funderrina30/03/2019 15:08

Ne fakt, ky personi qe e therrasin si me te tallur ,,avokat'' , ky eshte per te te ardhur keq sepse mua me figuron i Cmendur, ;Ai nuk eshte idjot ore Ylli, Ai eshte as me shume e as me pak, I cmendur! Sa here ka fol me absolutizma, keshtu tha amerika etj etj sikur mbeti Amerika per kete palaco te mbroje dhe te flase ne emer te Amerikes ky kolopuc, thua se Amerika nuk i ka ne site te gjithe gomeret e Botes, nje nder keta dhe Ky i Cmendur! Sa here ka thene per saliun, edin, ilirin etj etj, kush i mba mend qe i erdhi fundi nga politika amerikane e shume e shume brockulla te tjera dhe asnjehere te vetme nuk kane rezumtue te sakta budallelliqet e tia; Me dhimbset budallai!

L30/03/2019 13:21

Dashuri

Alban Tirana30/03/2019 12:38

Spartak Ngjelen - ta kesh mik te prish pune, ta kesh armik te ha mune.

Alb30/03/2019 12:29

Avokati nje cope trapi qe si pushoi goja duke bere servilizma ndaj ambasadave te huaja, sidomos asaj amerikane me qellimin per tu katapultuar serisht ne politike. A thua ti si u dogj barku shbave per ne, spo e ze gjumi departamentin e shtetit atje per punet e shqiperise. Sharlatan si avokati jane te vyer per disa qe kam per qellim disinformimin e opinjionit publim, ndryshe me idiotesit qe thote sdo ta kishin ftuar as 1 sek me shume ne TV

AVO-KOTI30/03/2019 11:58

Mos e therrisni Ngjelen, avokat por AVO-KOT...

Shto koment

Denonco