Denoncimi i fortë i nëpunësit/ Vëllai i Gjiknurit ‘fitoi’ tenderin, mori paratë dhe nuk zbaton kontratën

Denoncimi i fortë i nëpunësit/ Vëllai i Gjiknurit ‘fitoi’ tenderin, mori paratë dhe nuk zbaton kontratën

22:44, 27/03/2019

Një denoncim i fortë ndaj vëllait të Damian Gjiknurit është bërë sot nga një nëpunës i administratës i cili i ka përcjellë shqetësimin e tij ish-Kryeministrit Berisha.

Nëpunësi thotë se vëllai i Damkian Gjiknurit, Panajoti, ka marrë një tender në konflikt të pastër interesi, dhe pavarësisht kësaj nuk e ka zbatuar kontratën.  Nga ana e tij Berisha e cilëson këtë aferë si “vjedhje me ndihmën e vëllackos”.

Ja postimi i plotë

Vjedhje me ndihmen vellaçkos!

Miq, Panajoti, vellai i Damian Gjiknurit akuzohet se grabiti tenderin ne konflikt interesi.

Por jo vetem kaq.

Ai mori parate dhe nuk zbatoi kontraten.

Lexoni mesazhin e nepunesit dixhital. sb

Panajoti ne fund vitin e vitit 2017 Isarai i fha nje tender ne dpshtrr duka ja hequr te drejten infosoftit dhe duke ja dhene ketij bashkim shoqerish por qe menaxhohen nga Panajot Gjiknuri

E tmerrshme eshte se tenderi duhet te kishte mbaruar qe ne qershor te vitit 2018 por e tolerojne dhe ky akoma se ka mbaruar"Gonxhja Drejtori i pergjithshem i dpshtrr i ben presion punonjesve te firmosin edhe pa mbaruar te njejtin presion po ju ben edhe i besuari i Damian Gjiknurit zv,drejtori pergj,Azbi Arapi aman doktor beje titull se keto te cojne ne burg per pese pare spec djeges!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tarrasi27/03/2019 23:24

Kete mesazhin e ka cuar Ladi apo Bythziu Infosoftit ????

Shto koment

Denonco